Typerium.pun.pl

Zapraszamy do udziału przedsięwzięciu którego zadaniem jest pokonanie bukmachera .


#1 2009-05-18 23:03:17

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Cel forum

Mysle ze forum powinno dazyc do tego aby ogrywac bukow i wspolnie gromadzic wiedze, podoba mi sie dzial z typami zaawansowanych graczy, ktorzy pokazujac wysoka skutecznosc i yield pomoga powiekszac stan konta. Niektorzy wrzucaja milion kuponow z 15-toma typami na jednym. Nie widze sensu takiej gry, ale nikomu nie zabronie takiego sposobu gry. Dzial wokol bukmacherki powinien sie rozwijac by jak najtrafniej pomagac opracowac metody wygrywania. Sposoby stawkowania itp. Forum powinno za glowna idee miec powiekszanie dorobku graczy kosztem bukow. Do przeciez do tego dazymy...

Offline

 

#2 2009-05-19 21:31:57

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: Cel forum

zgadzam się z tym

Offline

 

#3 2009-05-19 21:52:40

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: Cel forum

a czy nie myśleliście o tym, żeby spróbować zmienić trochę "formę" tego forum...
Chodzi mi konkretnie o to żeby jednak na trochę dalszy plan spuścić temat KUPONY, a tak naprawdę zająć się gromadzeniem informacji i analizowaniem na bierząco ligowych kolejek poszczegolnych lig... wiadomo są podfora tematyczne ale jednak mimo wszystko to mało osób tam zagląda... może lepiej byłoby wyciągnąć tematy LIGA POLSKA, LIGI EUROPEJSKIE (czy coś w tym stylu) itd. itp. w najbardziej rzucającym się w oczy miejscu na forum (czyli na samej górze) i zakładać po prostu tematy, np 1 kolejka ligi polskiej - w poscie ktos wypisuje kolejke i kursy a reszta komentuje i analizuje, z czasem na pewno pojawili by sie eksperci na ktorych analizach sporo osob by zyskiwalo... wiem ze w zasadzie mniej wiecej tak to wyglada z tą różnicą ze jest to gdzies na szarym koncu forum i mało kto tam zagląda oprocz tych naprawde zainteresowanych daną ligą... moze by tak położyć większy nacisk właśnie na szeroko pojętą dyskusję na temat meczy i typowania biorą przyklad z zachodnioeuropejskich for (DP, PL)

Offline

 

#4 2009-05-19 22:06:35

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: Cel forum

L@$T napisał:

zgadzam się z tym

Nie tylko ty zapewne ale ... samym gadanie i pisaniem takich postow na pewno nic nie zdzialamy i w tym jest najwiekszy problem !!!

Offline

 

#5 2009-05-19 22:06:50

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: Cel forum

Iker napisał:

a czy nie myśleliście o tym, żeby spróbować zmienić trochę "formę" tego forum...
Chodzi mi konkretnie o to żeby jednak na trochę dalszy plan spuścić temat KUPONY, a tak naprawdę zająć się gromadzeniem informacji i analizowaniem na bierząco ligowych kolejek poszczegolnych lig... wiadomo są podfora tematyczne ale jednak mimo wszystko to mało osób tam zagląda... może lepiej byłoby wyciągnąć tematy LIGA POLSKA, LIGI EUROPEJSKIE (czy coś w tym stylu) itd. itp. w najbardziej rzucającym się w oczy miejscu na forum (czyli na samej górze) i zakładać po prostu tematy, np 1 kolejka ligi polskiej - w poscie ktos wypisuje kolejke i kursy a reszta komentuje i analizuje, z czasem na pewno pojawili by sie eksperci na ktorych analizach sporo osob by zyskiwalo... wiem ze w zasadzie mniej wiecej tak to wyglada z tą różnicą ze jest to gdzies na szarym koncu forum i mało kto tam zagląda oprocz tych naprawde zainteresowanych daną ligą... moze by tak położyć większy nacisk właśnie na szeroko pojętą dyskusję na temat meczy i typowania biorą przyklad z zachodnioeuropejskich for (DP, PL)

Wiesz to co piszesz ma sens i o to głownie chodzi ale mamy jedno ale . Wiekszosc osob zaglada własnie do działu kupony jedynie i korzysta z typow wybranych przez siebie osob.
Z drugiej strony można spróbować . Na pewno jesli dzial kupony znajdzie sie nizej czesc osob zdecyduje sie zajrzec do działow tematycznych. Czekam na odzew innych w tej sprawie !!!

Offline

 

#6 2009-05-20 12:25:36

Stokal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 41
Punktów :   

Re: Cel forum

Generalnie to wlasnie chyba o to powinno chodzic w poważnym forum, o wymiane informacji a nie suche typy... wiadomo, że forum jest dla wszystkich, ale żeby tak naprawdę było pożyteczne powinno się przyciągnąć na nie jak najwięcej poważnych ludzi, którzy mają coś do napisania od siebie, a nie małolatów, którzy chcę się szybko dorobić na 'cudownych typach'
Szczerze mówiąc to nie wydaje mi się, żeby ktoś kto ma jakieś pojęcie o bukmacherce i grał na poważnie przywiązywał większą wagę do suchych typów...
Chodzi mi o to, żeby była jakakolwiek dyskusja na ten temat, wiadomo, że każdy zagląda na różne strony i ma różne informacje i odczucia - na tym opiera swoje typy... ale każdy chyba bardziej by skorzystał jak by mógł poczytać spostrzeżenia poszczególnych osób... forum na pewno przeglądają ludzie zorientowani w klimatach w swoim mieście (chodzi mi teraz o ligę polską), którzy na pewno mogli by czasem napisać o atmosferze w miejscowej drużynie itp.
Wiem na swoim przykładzie ile razy można było wychaczyć dosołownie rewelacyjne kursy z 3 ligi (od 3.00 do nawet 6.50) zbierając informację z małych klubików, które bardzo często do buków nie trafiały...

Moźe jeśli by bardziej postawić na dyskusję niż klepanie suchych numerków i kursów tym forum zainteresowałoby się więcej poważnych osób i można by tak naprawdę zacząć robić coś konkretnie i naprawdę skorzystać (i również pomóc innym)...

Offline

 

#7 2009-05-20 12:42:08

rid

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-20
Posty: 17
Punktów :   

Re: Cel forum

Stokal masz moje 100% poparcie. Suche typy nic nie oznaczają . Forum przecież jest od dyskutowania

Offline

 

#8 2009-05-22 12:26:08

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: Cel forum

Każdy może założyć temat z typami, wybrać pare typów na chybił-trafił i je podawać prosząc przy tym o komentowanie. W ten sposób mamy kupę totalnie zbędnych tematów, bo nie wnoszą nic - nie przeanalizowane, nie wybrane, niczym nie potwierdzone, jedynie mają przyklejoną metkę "typy by ktośtam". Aż się nie chce wchodzić na forum - serio. Ja proponuję zamykać tematy użytkowników, którzy wybitnie nic nie potrafią. Owszem, zaraz ktoś powie, że każdy ma prawo zamieszczać swoje typy, ale prawo a cel to dwie różne rzeczy. Owo prawo do podawanie typów nie owocuje niczym dobrym - stos bezużytecznych tematów, w których w ogóle trudno zrobić porządek i się połapać. Osobiście przeglądam regularnie jedno z najpopularniejszych for zagranicznych i muszę powiedzieć, że tam w ogóle nie działu z suchymi typami, ba - nie ma nawet działu z typam użytkowników, jest tylko dział z konkursami, gdzie każdy może podać jeden typ dziennie koniecznie z analizą. I myślę, że warto brać przykład z tych, którzy przetestowali już pewne rozwiąznia (mam na myśli owo foum, o którym mówiłem). Trop: i owszem gadanie nic nie da, ale wystarczy pare prostych operacji aby przenieśc "ciężar" oglądalności forum z działu z typami na dział z dyskusją. Ja nie mam uprawnień administratora, ale Ty masz więc proponuję zrobić tak:
1. Pozamykać wszystkie tematy, w których użytkownicy od dawna są na coraz większym minusie. I nie będzie to w żadnym wypadku krzywda dla tych ludzi, bo zamist podawać typy może zaczną trochę myśleć i analizować jak im się zamknie temat.
2. Jeśli nie, to przynajmniej stworzyć dział pt. "typy nieudaczników", gdzie można przenieśc owe tematy.

Ja od razu jak tylko zacząłem się bawić w bukmacherkę to zobaczyłem, że to trudna sztuka, które trzeba się długo uczyć i wybieranie typów na chybił-trafił lub na "tak mi się wydaje" nic nie da. Więcej pożytku na forum będzie z użytkowników, którzy więcej czytają, szukają i dyskutują niż z takich, którzy podają swoje typy i przegrywają coraz więcej. Ja na przykład wiem, że nie mam jeszcze dostatecznej wiedzy, aby samemu analizować spotkania i podawać typy i dlatego nie zakładam tematu, chociaż mógłbym, bo przecież mam prawo, ale siedzę cicho i uczę się od tych, którzy już coś umieją. Nie rozumiem czemu toleruje się tutaj takie zjawiska jak to, że użytkownik w tydzień po rejestracji zakłada swój temat z typami i prosi o komentowanie. To zaniża poziom forum i wręcz odstrasza. Często poprostu nie chce mi się wchodzić i przeglądać forum - wolę zaczekać aż przyjdzie mi powiadomienie na maila. Ostatecznie uważam, że selekcja tematów z typami na te, które przynoszą zyski i na te, które ich nie przynoszą jest najlepszym rozwiązaniem - proste i przyniesie najwięcej dobrego.

Takie jest moje zdanie.

Offline

 

#9 2009-05-23 16:33:36

Maniakalny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 28
Punktów :   

Re: Cel forum

Owszem, ale o pomoc prosi tyle użytkowników, że aż nie ma kto odpowiadać, a najczęściej odpowiada inny użytkownik, który też prosi o pomoc w swoim temacie i pisze "ok, też tak gram". I owszem, jest plus z odpowiedzi czyjejś, ale po co to ma być w typach? Ten sam typ pojawia się u wielu użytkowników i u wielu użytkowników jest kawałek analizy a przecież mogłoby to być w jednym temacie dotyczącym tego jednego meczu. Zawsze jest jakaś korzyśc z tego, że jest rozmowa i komentowanie typów, ale chodzi tu o to, żeby to przebiegało w lepszy, bardziej uporządkowany sposób. Żeby to nie było przy okazji podawania typów, ale oddzialna dyskusa. Chodzi mi o to, że całość informacji, jakie użytkownicy włożyli w dane spotkanie jest porozrzucane po wielu tematach i to jest duże utrudnienie. Nawet tak duże, że jak przeglądam fora w poszukiwaniu typów, to na typosferę zaglądam w ostatniej kolejności i to nawet nie zawsze. Za to forum zagraniczne, o którym wspomniałem wcześniej, jest dla mnie podstawowym źródłem informacji, bo tam tworzą tematy w stylu [Drużyna 1 vs Drużyna 2 Data] i tam każdy pisze co wie i w końcu wychodzi wszystko jak na dłoni i wiadomo czy warto stawiać czy nie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.krajobrazowicze.pun.pl www.shippuuden.pun.pl www.witch.pun.pl www.sierpien2013-cd.pun.pl www.lokal0uniesienie.pun.pl