Typerium.pun.pl

Zapraszamy do udziału przedsięwzięciu którego zadaniem jest pokonanie bukmachera .


  • Index
  •  » Tenis
  •  » French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

#1 2009-05-19 21:23:53

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Paris, France
May 25 - June 8, 2009
Draw size: S-128 D-64
Prize money: €TBD
Surface: Clay

Official Web Site:
www.rolandgarros.com

Singles Final:
[2] R Nadal (ESP) d [1] R Federer (SUI) 61 63 60

Doubles Final:
Cuevas/Horna d [2] Nestor/Zimonjic 62 63

Rafael Nadal 1.35
Roger Federer 9.00
Novak Djokovic 12.00
Andy Murray 18.00
Fernando Verdasco 45.00
Fernando Gonzalez 50.00
Nikolay Davydenko 50.00
David Ferrer 100.00
Tommy Robredo 100.00
Juan Martin Del Potro 100.00
Gael Monfils 100.00
David Nalbandian 100.00
Nicolas Almagro 100.00
Stanislas Wawrinka 100.00
Jo Wilfried Tsonga 100.00
Andy Roddick 150.00
James Blake 200.00
Gilles Simon 200.00
Igor Andreev 200.00

Odrazu Verdy rzuca się w oczy, on 45 a Nole 12 komedia jakaś. Serb naprawde nie wytrzymuje długich meczów i turniejów, obojętnie jakie mam zdanie nt. jego postawy na korcie to jest fakt. Rafa może nie wygrac, 1.35 nieporozumienie, Federer, Del Potro, Murray i Verdasco powalczą ale według mnie Hiszpan zniszczyłby w tej chwili Szkota na tej nawierzchni. Ja na pewno zagram Verdasco 45 bo jest według mnie faworytem drugim po Nadalu i zaraz obok Federer ale wiadomo jak z jego forma, wiadomo co robił w ostatnich turneijach - tym bardziej Fena wydaje się, że jest drugi po Rafie obecnie na clayu.

Zapraszam do dyskusji...

Kwale:

http://www.rolandgarros.com/en_FR/sc.../qs/index.html

Ostatnio edytowany przez L@$T (2009-05-19 21:25:00)

Offline

 

#2 2009-05-20 12:32:02

Stokal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 41
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

No wiesz L@$T . Nadal nie byl w najwyzszej formie w Rzymie a Verdasco pokonal bez wiekszych problemow.... mnie martwi forma Nadala tydzien to nie jest duzo na odzyskanie tego czegos porazka z Rogerem duzo dala do myslenia.. zapowiada sie niemozliwe RG

Ty jedziesz po Nole tez go nie lubie ale ma niewiarygodny talent...

Offline

 

#3 2009-05-20 12:35:15

AjaxFan86

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 30
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Najpierw dobrze byłoby wyjaśnić sprawę kontuzji trzech panów, którzy w dobrej dyspozycji mogliby sporo tutaj namieszać. Chodzi o Gonzo, Davydenke i Nalbandiana. Na temat Argentyńczyka już słyszałem, że do końca roku jest out, Davy wycofał się dziś z Austrian Open, zaś Gonzo ostatnio grał w Rzymie.

Co do Djokovica - kompletnie nie rozumiem, dlaczego Rox go tak niszczy. Przyznajmy sobie szczerze, że w tym momencie to Serb jest najlepszym zawodnikiem na świecie. W Madrycie, owszem, gdyby nie kiepska wytrzymałość, wygrałby z Nadalem w 2 setach spokojnie. Nie wiem czemu, wielu z Was zwyczajnie nie zauważa, że Hiszpanowi baaaaaaaaaaaardzo daleko do dyspozycji z zeszłego roku i jestem niemal pewien, że długo jej odzyska. Wszystko to wina zbyt dużej ilości turniejów, nie wiem po co mu były "500-ki" w Barcelonie i Rotterdamie. Nadal od dłuższego czasu męczy się z przeciwnikami i osiąga coraz gorsze rezultaty - zaczęło się od straconych setów, teraz przegrany mecz, złamana passa, będzie to miało wielki wpływ na jego psychikę podczas turnieju.

Co do Verdasco - nie wiem Rox, gdzie chcesz to zagrać, jeśli na BF to z pewnością zyskasz, w innym wypadku stracone pieniądze. Ja nie lubię Nando, ale postaram się wypowiedzieć na jego temat dość pozytywnie. Otóż, dla mnie jest to solidny gracz touru, obecnie w bardzo wysokiej formie, jednak w żaden sposób nie przypomina mi kogoś, kto mógłby coś w Paryżu ugrać powyżej 1/2. W każdym turnieju w tym roku Nando konsekwentnie dochodzi do 1/4 finału, poza Australian Open, ale nie ukrywajmy, że to był jego turniej życia. Na Roland Garros 1/2 to jak dla mnie max dla Hiszpana, który zawsze trafi na kogoś z BIG 3 i nie daję mu szans z żadnym z tych zawodników. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że Verdasco jest najmniej inteligentnie grającym zawodnikiem top 10 ( Tsonga już chyba wypadł i ten czynnik jest bardzo ważny właśnie w starciach z najlepszymi.

Co do Murraya - wypisywanie go obok innych faworytów to już bardzo poważne wykroczenie. Po pierwsze, nie trzeba zachodzić specjalnie w głowę, aby stwierdzić, że jakakolwiek mączka, ta szybsza, czy wolniejsza, to zdecydowanie nie jest nawierzchnia Szkota. Dodając do tego fakt, że Andy prezentuje obecnie dużo gorszą formę niż przed kilkoma miesiącami możemy przepowiedzieć mu najwyżej 1/4 finału. Dalej ani rusz.

Ja za zdecydowanie najlepszy zakład na wygraną uważam

Ivan Ljubicic @ 1000 Betfair

myślę, że w 1/4 finału będzie można spokojnie przehandlować za 40. Chorwat swoim powrotem na korty i ostatnimi wynikami potwierdza, że może jeszcze spokojnie wrócić do top 10. Dość powiedzieć, że ostatnio regularnie robi 1/4 finału turniejów Masters i również w Paryżu widzę go spokojnie w 4 rundzie. Dla mnie Ivan jest w tej chwili zawodnikiem top 8 - moja pierwsza 7 siłą rzeczy wygląda tak samo, jak w rankingu atp, natomiast dalej nie widzę obecnie zawodnika lepszego niż Chorwat. Szkoda tylko, że w zeszłym roku zrobił tutaj 1/4 i będzie mu ciężko poprawić ranking na tyle, na ile zasługuje. Niemniej nie zdziwię się ani trochę, jak zobaczymy go na koniec roku w Londynie.

Oczywiście, liczę również na dobry występ Juana Monaco, który jednak w okolicy 3 rundy może trafić na zawodnika nie do przejścia. Nie mam też pojęcia co z Monfilsem. Francuz nie dość, że kontuzjowany, to jeszcze wcześniej prezentował się bardzo średnio. A szkoda, bo sezon zaczął bardzo imponująco, a jak gra na clayu pokazał w zeszłym roku właśnie w Paryżu.

Offline

 

#4 2009-05-21 12:43:48

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

To może zaczniemy od początku czyli od kwalifikacji.
Łukasz Kubot wystartuje w kwalifikacjach. W pierwszej rundzie zmierzy sie, z z Axelem Michonem. Myślę ze bez problemu mozna juz patrzeć w przyszłość i rozmyślać nad meczem w drugiej rundzie kwalifikacji ze zwyciezcą z pary Bjorn Rehnquist-
Bruno Echagaray. Kwalifikacje Łukaszowi nie powinny sprawić wiekszych problemów. A tak na prawdę po ostatnim finale z Djokovicem liczę że sprawi kilka niespodzianek. Obstawiam że uda mu sie dojsć co najmniej do 3 rundy

Finał = ... Po tylu turniejach ile za nami wszystko jest dosć klarowne. Na pewno istotna będzie dyspozycja dnia. Jednak Fartem sie tego turnieju nie wygra. I finał obstawiam Nadal - Federer. A w głębi duszy kibicuję Juanowi Del Potro


PS: Odnośnie Verdasco i innych to forma jest jak kursy live na bet365 - czyli jak zawieje wiatr. Nic nikomu nie ujmuję bo pierwsza 10 to klasa sama w sobie, niespodzianki w turnieju jednak nie upatruję.

Offline

 

#5 2009-05-22 12:08:45

Maniakalny

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 28
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Ja na Szlem patrze inaczej bo jest kilka powodow. Turniej dlugi a wiec odrazu szanse Djoko maleją, rowniez chyba Feda bo on ma problem z regularnoscia. Wlasnie regularnosc ma znaczenie dlatego wyzej cenie Potro, Verdi i Muraya. Nie daje za to szans np. Juanowi Monaco mimo, ze go bardzo lubie. Wlasnie ta przyczyna, on 2 tyg nie zagra na poziomie bo ma za duzo przestojow. To ma ogromne znaczenie.

Offline

 

#6 2009-05-22 12:12:41

ROY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Po raz kolejny napiszę, że kompletnie nie rozumiem stawiania Murraya w roli jakiegokolwiek faworyta. Nie wiem, może nie widziałaś, jak męczył się z Bollelim, czy jak cudem wygrał pierwszego seta z Robredo, który przez mieszankę własnej nieudolności, pecha i braku formy pozwolił Szkotowi ostatecznie wyjść na prowadzenie 1-0. Juan Martin Del Potro to owszem bardzo solidny zawodnik, ale on nie ma żadnych atrybutów starciu z Federerem. Djokovic natomiast jest teraz w wyraźnie lepszej formie niż na Aussie Open, wątpię, aby rozgrywał długie spotkania w początkowych rundach, tak jak to miało miejsce z Bagietą czy Deliciem. Również nie przewiduję większych temperatur w Paryżu niż 30C, a i taka prognoza wydaje się być dosyć śmiała. Jeśli Djokovic przystąpi do 1/2 finału z Nadalem w pełni formy, to postawię na niego każde pieniądze. Aha, no i nawiązując do Federera - nie wiem Rox, jak intensywnie oglądałaś Madryt, ale Szwajcar pokazał się tutaj z zupełnie innej strony. W finale grał rewelacyjnie, wystarczy przypomnieć kilka efektownych dropshotów. Co do niego, to wygrana z Nadalem, pierwszy wygrany turniej, to są ogromne boosty dla psychiki i właśnie z tego powodu nie tylko liczę, ale głęboko wierzę w wygraną Szwajcara.

Offline

 

#7 2009-05-23 11:10:02

JG

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

2009-05-24 11:00 , tenis ATP
Spotkanie: L. Hewitt- I. Karlovic
Typ: 1
Kurs: 1.625
Buk: Pinnacle

Co prawda historia na nie korzyść:
40/2007 ATP Tokyo (JPN) Hard Ivo Karlovic Lleyton Hewitt 7-6(5) 7-6(6) 1/4
23/2005 ATP London (GBR) Grass Ivo Karlovic Lleyton Hewitt 7-6(4) 6-3
26/2003 ATP Wimbledon (GBR) Grass Ivo Karlovic Lleyton Hewitt 1-6 7-6(5) 6-3 6-4

Ale to było dawno temu 2x trawa i 1x hard.

A tym razem pojedynek czeka nas na nawierzchni Clay .
Kurs na pewno spadnie z początku był 1.66
Ivo nigdy nic nie osiągnął w Szlemach. I jest przez większość typowany jak zwykle, że szybko odpadnie.
Jego to nawet ostatnio ograł Łukasz Kubot 7-6(0) 6-2 i to właśnie na Clayu.

Offline

 

#8 2009-05-23 16:08:40

dasko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 13
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Ferrero - Ljubicic 2 @2.02 5/10


Hiszpan miał dobry turniej w Casablance, i po nim oczekiwałem od niego dużo lepszej gry. Niestety, Ferrero później nic wielkiego nie pokazał, w przeciwieństwie do Chorwata, który regularnie zaliczając 1/4 finału turniejów Masters na każdej nawierzchni udowadnia, że stać go na bardzo wiele. Dla mnie spokojnie powinien mieścić się w top 10. Szkoda, że z RG 2008 ma sporo punktów do utrzymania, a w tym roku w Paryżu już w 3 rundzie gra z Djokovicem. Będzie bardzo ciężko, ale Ivan należy z pewnością do zawodników, którzy mogą odegrać rolę czarnego konia turnieju. Z Ferrero powinien spokojnie wygrać, stawiam na 4 sety, możliwe tie-breaki.

Offline

 

#9 2009-05-23 23:31:06

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Dudi Sela - J.R Lisnard
Typ: 2
Kurs 1.88
Bukmacher: Unibet

Unibet wystawił równe kursy na obu zawodników wynoszące 1.88. Hmmm jak dla mnie ciekawe podejście, patrząc na to jak grają obaj zawodnicy na mączce. Francuz Lisnard to typowy ziemniak, gra praktycznie tylko na ziemi. Inne turnieje odpuszcza, albo się nie przebija. Sela natomiast to gracz, który odnosi największe sukcesy na hardzie. Dla niego ziemia na kortach Roland Garros nie jest ziemia obiecaną Grywa na mączce rzadko i z miernym skutkiem. Druga sprawa że Francuz przebił się przez eliminacje. A to już o czymś świadczy. Poznał kort i gra mu się dobrze. W pierwszej rundzie trafił na przeciwnika, który do średnich na nawierzchni ziemnej nawet nie należy. Jego ostatnie wyniki z turniejów na ziemi o tym świadczą:

Monte Carlo: Darcis - Sela 6:4 6:7 6:3 I runda
Barcelona: Acasuso - Sela 6:4 7:5 I runda
Kitzbuhel: Benneteau - Sela 7:5 6:1 I runda

Jak widac wielkiej walki nie nawiązywał w tych występach. Warto zaznaczyc że ostatnio Sela nawet na hardzie występował w turniejach niższej kategorii, ogrywając tam jedynie słabych zawodników typu Okun, Klein, Ferdinandos Geougordas. Przegrywał z Amritrajem czy Benjaminem Beckerem. I choc go dawno nie widziałem w akcji, myślę że jest pod formą.
Ryzykował bym tu zwycięstwo Francuza i typuje powolne spadki kursów u buka na Lisnarda

Offline

 

#10 2009-05-23 23:31:47

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Szybkie typy na pierwszy dzień RG. Wszystko skromnie, na rozruszanie się. Analiz nie będzie, z racji tego, że są to bardzo luźne przemyślenia i nie chcę, by ktoś aż za nadto się nimi sugerował.

Llagostera - Coin 1 1,8 - w pełni popieram Roxanne

Dulko - Paszek 2 3,0 - doprawdy nie mogę pojąć tego kursu. Dulko może i prezentuje się ostatnio lepiej, ale czy aż na tyle?

Tyle. Niedziela u pań wygląda ubogo. Nie mam zamiaru stawiać stu meczu w stylu: Azarenka - Vinci 1,15, Mauresmo - Groenefeld 1,2, Ivanovic - Errani 1,12 itp. Każdy z nas wie, że kursy w Wielkim Szlemie na faworytów są mocno zaniżone i zwyczajnie nie warto ich ruszać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na całe 2 tygodnie zabawy.

Offline

 

#11 2009-05-23 23:33:09

Koroniarz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 9
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Dubel:

Dabul - Stakhovsky 1.65
Hewitt - Karlovic 1.53

2.52 3/10

Zrobie na złośc fanom Dr.Ivo i napisze wprost co o nim mysle. Był, jest i będzie totalnym drewnem, który umie tylko serwowac i czasem zagrać ładnego woleja. Nigdy już się to nie zmieni. Trenował u Nicka B. przed sezonem i efekty widzimy, nie potrafi na hardzie seta wygrać z Gilem. Zawsze był słaby w Szlemach, psychike to on ma małego niedojrzałego dziecka, starczy sprawdzić jego wyniki z Zagrzebia. Idealne warunki, dom, hala i zawsze zawodzi. Szanuje go za cała przeszłość, marne dzieciństwo, brak pieniędzy na treningi a mimo to jest czołową rakieta swiata ale to teraz nie ma zadnego znaczenia. Hewitt to tez nie jest moj ulubieniec ale myśle, że w 4 setach upora się z drewniakiem a moze nawert będzie 3-0. Australijczyka zawsze cechowała wola walki i duża ambicja. Z dobrej storny pokazał się w Houston. Nie powinien odpaść w 1 rundzie RG, tym bardziej, ze ma na przeciwko kolesia, który nie umie powalczyć nawet z Kubotem. Dabul to strasznie cięzki rywal dla każdego. Stosunkowo mało znany więc dwa słowa o nim. Lubi grac na cegle i wolnym hardzie. To jest troche taki leworeczny Rochus, do wszystkiego biega, stosuje duzo rotacji, bardzo ciezko z nim sie gra bo wymiany sa dlugie i trudne. Mimo, że bardzo niski to potrafil wygrać seta z Feliciano Lopezem na Wimbledonie. Nie wolno go lekceważyc nigdy. Stakhovsky to tylko szybkie korty, troche na cegle pogrywa ale zazwyczaj bez rewelacji. Cieżko mu bedzie przez tak dlugi czas regularnie przebijac. Zapewne bedzie musial przejac inicjatywe i zaryzykowac a to raczej zle się skonczy. Przynajmniej tak myśle.

Offline

 

#12 2009-05-23 23:37:12

Koroniarz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 9
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Serra F, - Verdasco F, DW
Typ: 1 - 3
Kurs: 3,50
Buk: bet365
Analiza:
Zdecydowanym faworytem jest tutaj Hiszpan. Mało kto potrafi sobie wyobrazić aby Verdasco odpadł w pierwszym meczu Rolanda Garrosa. Jednak moim zdaniem Francuz jest tutaj mocno niedoceniony. Zajmuje obecnie 49 pozycję w rankingu ATP. W dotychczasowych meczach raz wygrał z Verdasco i raz przegrał 1-2. W Paryżu Serra będzie grał na swoim terenie, a dla Hiszpana był zawsze niewygodnym przeciwnikiem. Jako, ze mecz grany będzie do 3 wygranych setów to uważam, ze Francuzowi uda się wygrać 1 seta. Na więcej nie liczę ze strony Serry ponieważ różnica poziomów gry tych zawodników jest w tym momencie zbyt duża.

Offline

 

#13 2009-05-23 23:39:17

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Murray A. - Chela J.I.
typ: DW 3:0
kurs: 1.50
bet at home

Analiza: Dziś o godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie turnieju wielkoszlemowego French Open. Spotkają się naprzeciw siebie 3 rakieta światowego rankingu Andy Murray oraz zajmujący bardzo odleglą bo aż 205 pozycję Juan Ignacio Chela. Obaj tenisiści spotkali się już czterokrotnie w ostatnich 3 pojedynkach góra był Murray a pierwszy pojedynek w 2006 roku wygrał Chela. Niewątpliwie faworytem moim a także innych jest Szkot i Chela ma bardzo znikome szanse na ugranie choćby seta a co dopiero wygranie całego spotkania. Warto też wspomnieć że Murray wygrał już w tym sezonie jeden turniej w Miami pokonując jakże znanego Novaka Djokovica a niestety Chela nie może się pochwalić takimi znakomitymi osiągnięciami. Bukmacherzy dają aż 82% szans na wygraną Murraya przy jedynie 18% Cheli to bardzo duża przewaga i podobnie jest z kursami które wynoszą kol o 1.07 na Murraya a na Chele aż 7.26. Andy Murray jest faworytem tego spotkania jak i jednym z faworytów nawet do wygrania całego French Open i nie powinien popełnić żadnego błędu w tym meczu. Z tych argumentów można wniskować że mecz nie powinien długo trwać i zakończyć się gładkim zwycięstwem Murraya.

Offline

 

#14 2009-05-24 00:04:26

Czeski_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 23
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Monaco J. - Baghdatis M. (-1.5/+1.5) 2 @ 3,00



Kurs przyciąga. Widziałem Bagietke w niedawnym meczu z Monfilsem i Marcos zagrał rewelacyjnie, tak jak za najlepszych czasów. Zabójczy return. Monfils był bezradny. Fakt, że był to tylko mecz towarzyski i 'Żel' wciąż uskarża się na kolano to jednak gra Marco była bez zarzutu. Kurs na zwycięstwo Monaco @ 1,25 zdecydowanie za niski. Fakt, że Baghdatis ostatnio był w dołku(wtopa z Kubotem ;-) ) ale po tym co zobaczyłem w meczu z Francuzem jestem skłonny postawić na minimum 2 ugrane sety, lub jakiś handi na Cypryjczyka. Juan notuje zwyżkę formy, ale jak już pisałem kiedyś jest nieprzewidywalny i często zawodzi. Nie wiem czy Marcos miał dzień konia i był to jednorazowy wyskok czy wreszcie przygotował się do poważnego turnieju. Liczę na tą drugą opcję. Vamoooos BAGIETA :!:

Ginepri R. - Andujar P. 1 @ 1,70



Robby powalczył w Dusseldorfie z Kohlschreiberem i Tsonga, urywając im sety i to mnie przekonuje żeby zagrać na niego po dobrym kursie w meczu przeciwko Andujarowi. Hiszpan przeciętny grajek, uczestnik głównie Czelów. Robby za mączką nie przepada ale potrafi prowadzić wymiany. Liczę na niezłą grę Amerykanina, zwłaszcza, że broni sporo punktów za zeszły sezon gdzie odpadł dopiero w IV rundzie. Powinno być dobrze. ;-)

Almagro N. - Calleri A. 1 @ 1,30



Almagro powinien zniszczyć szybko Calleriego. Nie ukrywam, że nie lubię Argentyńczyka, ale typ z rozsądku. Nico na clayu umie grać. Potrafi skończyć zarówno z FH jak i BH. Agustin zaliczam do grupy tzw. tenisowych pussy. Almagro ostatnio może nie jest w najwyższej dyspozycji ale na pewno się w pełni zmobilizuję i pokona pewnie rywala.

Hernandez O. - Minar I. 1 @ 1,45


Hiszpan ostatnio w niezłej formie, 1/2 finału w Kitzbuhel. Minar także końcem kwietnia wygrał Challenger w Sofii. Stawiam na Oscara. Uwagę przykuwają tutaj bezpośrednie starcia, gdzie zdecydowanie przeważa Hernandez(4-0). Coś w tym musi być. Pamiętam, że panowie grali razem w Australian Open w 2008 w 1 rundzie i wtedy kurs na Minara oscylował w granicach @ 1,10-1,20. Wygrał Hiszpan 3-1. ;-) Myślę, że tutaj także prawdopodobny wynik 3-1. Oscar na clayu radzi sobie dobrze i powinien awansować do 2 rundy.

Offline

 

#15 2009-05-24 00:04:36

Czeski_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 23
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Schiavone F. - Stosur S. 1 @ 1,70



Podtrzymuję opinię, że Stosur na clayu nie potrafi grać i na tym w zasadzie mógłbym skończyć analizę. Schiavone - typowa Włoszka, gra do końca. Fajny, jednoręczny BH. Ostatnio III runda w Madrycie. Mam nadzieję, że przygotowała formę na RG i pokaże się z dobrej strony. Posiada większe umiejętności niż Samantha i jako specjalista od gry na mączce powinna sobie spokojnie poradzić, a kurs nie do pogardzenia.

Bondarenko A. - Cibulkova D. 2 @ 1,85



Typuję wygraną Słowaczki. Typ bardziej przeciwko Alonie, ale Dominika ma spory talent. Tak naprawdę w Warszawie Ukrainka nie miała godnej rywalki.. Piter :roll: , Domachowska(obecnie w słabej formie), Szarapowa(w zasadzie sama przegrała ten mecz, masa błędów), Keothavong (Brytyjka była tu w formie, ale w półfinale nie zachwyciła, choć 2 set mogła wygrać..). No i dzisiejszy finał , przegrany z Dulgheru. Ogólnie słaba gra Ukrainki, po wznowieniu gry od stanu 6-7 4-0 już w zasadzie na korcie istniała tylko Rumunka. 2 set padł jeszcze łupem Bondarenko, jednak 3 to już popis Alexandry. Cibulkova ostatnio trochę przygasła, choć końcem kwietnia pokazała się z dobrej strony w meczach Fed Cup. Dominika - była partnerka życiowa Monfilsa, obecnie Jurgena Melzera(o ile jeszcze go nie rzuciła ;-) ) jest regularna, nie popełnia raczej błędów a z takimi rywalkami Alonie gra się ciężko. Kurs dobry i liczę na sympatyczną Słowaczkę.


Czink M. - Sevastova A. 1 @ 1,45



Czink w Warszawie przegrała w 1 rundzie, choć prowadziła z Zakopalova już 6-3 3-1. Później jednak zaczęła psuć i po meczu. W 1 rundzie RG zmierzy się z kwalifikantką - Sevastova. Jeśli tylko Czink nie będzie robiła głupich błedów to wygra. Łotyszka w kwalach traciła w każdym meczu seta co dobrze nie wróży. Na pewno tenisowo lepsza leworęczna Czink. Posiada niezły serwis, dobry FH. Mam nadzieję, że da radę choć na głównym kuponie grać jej raczej nie mam zamiaru.. ;-)


Z niższych kursów, o których sensu pisać nie ma widziałbym: Stepanek @ 1,25, Simon @ 1,15, Murray @ 1,10, Verdasco @ 1,10, Tsonga @ 1,30, Lopez F. @ 1,35, Azarenka @ 1,15, Szarapowa @ 1,20, Mauresmo @ 1,20, Zheng @ 1,20, Pennetta @ 1,10, Kirilenko @ 1,10.

Z dogów na singlach spróbuję: K. Bondarenko @ 3,40, Gallovits @ 4,20, Paszek @ 3,60, Darcis @ 2,90.

Offline

 

#16 2009-05-24 00:05:48

kwiatuu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 28
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Hewitt L. - Karlovic I. 1 1,55


Jedno z ciekawiej zapowiadajacych sie spotkan pierwszego dnia RG,Leyton sezon na ziemi zaczal od mocnego uderzenia czyli wygrania turnieju w Houston,pozniej jednak przyszly slabsze wystepy w Monte Carlo, przegrana juz w pierwszej rundzie z Safinem a w Madrycie przegrany cwiercfinal po trzysetowym spotkaniu z Berdychem.Ivo natomiast jednym slowem tragedia,w swoim rodzimym Zagrzebiu przegral z Kubotem w dwoch setach,w Madrycie nie wiele lepiej w pierwszej rundzie pomeczyl sie sporo z Bennetu by w drugiej odpasc z Blakiem.Ivo to typowy zawodnik ktory nigdy nic wielkiego na ziemi nie osiagnie a napewno nie w Wielkim Szlemie,przykladem jest cala gama Wimbledon czy zesloroczny RG gdzie Ivo przegral juz w pierwszej rundzie z Falla!H2H dla Ivo ale to malo istotne poniewaz mecze byly rozgrywane na trawie i hardzie.Leyton ostatnimi czasy prezentowal sie calkiem dobrze dlatego nie powinien miec wiekszych problemow z pokonaniem drewna z Chorwacji,nie zdziwie sie nawet jak spotkanie zakonczy sie po trzech setach.

Almagro N. - Calleri A 1 1,25


Almagro ostatnimi czasy zawodzil po wygraniu w Acapulco przyszly slabsze wystepy w Madrycie czy Monte Carlo jednak na turniej w Paryzu jest gotowy i dobrze przygotowany.Almagro to typowy gracz idelanie nadajacy sie na korty ziemne na ktorych swiecil najwieksze sukcesy.Calleri tez bardziej przepada za ziemia jednak w tym sezonie spisuje sie fatalnie, rozegral szesc pojedynkow z czego cztery przegral i to z zawodniakmi malo znanymi jak Decoud czy Roitman.Almagro to solidny gracz obdarzony dobrym FH I BH i mysle ze da sobie rade z bedacym pod forma argentynczykiem.

Ponadto na jutro proponowal bym Lisnarda(1,9) ktory kwale przebrnal bez problemow,jest bardzo dobrze obeznany z nawierzchnia,Sela bardzie woli szybsze nawierzchnie,w tym sezonie bardzo slabe wynikim,wiecej grywal w chalengerach dlatego po takim kursie warto zagrac na szweda.

Wiecej ciekawszych spotkan odbedzie sie w poniedzialek,jutro kolejne analizy.Pozdrawiam.

Offline

 

#17 2009-05-24 01:37:33

waszczuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 32
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Hewitt L. - Karlovic I. 3-0 3,30 BAH


Jedno z ciekawiej zapowiadajacych sie spotkan pierwszego dnia RG,Leyton sezon na ziemi zaczal od mocnego uderzenia czyli wygrania turnieju w Houston,pozniej jednak przyszly slabsze wystepy w Monte Carlo, przegrana juz w pierwszej rundzie z Safinem a w Madrycie przegrany cwiercfinal po trzysetowym spotkaniu z Berdychem.Ivo natomiast jednym slowem tragedia,w swoim rodzimym Zagrzebiu przegral z Kubotem w dwoch setach,w Madrycie nie wiele lepiej w pierwszej rundzie pomeczyl sie sporo z Bennetu by w drugiej odpasc z Blakiem.Ivo to typowy zawodnik ktory nigdy nic wielkiego na ziemi nie osiagnie a napewno nie w Wielkim Szlemie,przykladem jest cala gama Wimbledon czy zesloroczny RG gdzie Ivo przegral juz w pierwszej rundzie z Falla!H2H dla Ivo ale to malo istotne poniewaz mecze byly rozgrywane na trawie i hardzie.Leyton ostatnimi czasy prezentowal sie calkiem dobrze dlatego nie powinien miec wiekszych problemow z pokonaniem drewna z Chorwacji,nie zdziwie sie nawet jak spotkanie zakonczy sie po trzech setach.

Offline

 

#18 2009-05-24 01:37:50

waszczuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 32
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Almagro N. - Calleri A 1 1,25


Almagro ostatnimi czasy zawodzil po wygraniu w Acapulco przyszly slabsze wystepy w Madrycie czy Monte Carlo jednak na turniej w Paryzu jest gotowy i dobrze przygotowany.Almagro to typowy gracz idelanie nadajacy sie na korty ziemne na ktorych swiecil najwieksze sukcesy.Calleri tez bardziej przepada za ziemia jednak w tym sezonie spisuje sie fatalnie, rozegral szesc pojedynkow z czego cztery przegral i to z zawodniakmi malo znanymi jak Decoud czy Roitman.Almagro to solidny gracz obdarzony dobrym FH I BH i mysle ze da sobie rade z bedacym pod forma argentynczykiem.

Ponadto na jutro proponowal bym Lisnarda(1,9) ktory kwale przebrnal bez problemow,jest bardzo dobrze obeznany z nawierzchnia,Sela bardzie woli szybsze nawierzchnie,w tym sezonie bardzo slabe wynikim,wiecej grywal w chalengerach dlatego po takim kursie warto zagrac na szweda.

Offline

 

#19 2009-05-24 13:34:16

Pietaszek89

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 14
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Typy ok, ale Waszczuk skąd wiesz, że Almagro jest dobrze przygotowany na Roland Garros? Ja mimo wszystko unikałbym grania na niego, wiem, jak słaby jest Calleri, ale Nicolas ma ostatnio duże problemy, pamiętam, jak w ostatnich turniejach wtapiał mecze, które byłem przekonany, że wygra. Z drugiej strony nie wiesz jak bardzo chciałbym, żeby Twoje słowa które skomentowałem okazały się prawdą Almagro to jeden z moich ulubionych zawodników i przy jego umiejętnościach 1/4 finału spokojnie byłaby do zrealizowania. A co do Hewitta - popieram typ, jednak nie stawiam, ze względu na żelażną regułę (H2H 3-0 dla Ivo)


p.s - Wielki Szlem pisał o Lisnardzie jako o Francuzie, Ty jako o Szwedzie, tymczasem Jean - Rene, co prawda urodzony we Francji, ale oficjalnie gra jako reprezentant Monako. To z nim był wielki ambaras, kiedy kursy na jego mecz w tym sezonie w 1 rundzie Monte Carlo zjechały w ciągu kilku godzin z 2,50 na 1,30 ;] Co niektórzy twierdzili, że książę Albert "załatwił" mu wygraną. Swoją drogą, wygrał spokojnie 2-0, aby dzień później równie gładko przegrać z Albertem Montanesem.

p.s 2 - dorynates - może i Andy Murray jest w kiepskiej formie, ale kiedy pokonywał w tym stosunku Troickiego, to miało to miejsce w Miami. Wtedy Szkot - forma niemal życiowa.
__________________

Offline

 

#20 2009-05-24 13:56:56

JG

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Granollers - Ouanna
Typ: DW 3-0 Granollers
Kurs: 3,60
Bukmacher: bah

Analiza: Dziś rozpoczynamy 1 runde tenisowego turnieju Rolanda Garrosa. Na 13:00 zaplanowane jest spotkanie Hiszpana Granollersa z Francuzem Ouanna. Faworytem jest Hiszpan ale nie jest to 100% faworyt gdyż Ouanna gra przed własną publicznością dlatego kurs na Hiszpana jest nawet duży. Widocznie bukmacherzy widzą jakieś szanse dla Francuza ja jednak uważam, że to będzie spotkanie, które Granollers rozstrzygnie w 3 setach. Granollers nie ma jakiegoś znakomitego sezonu ale gra w miarę dobrze, Ouanna natomiast to zawodnik z niższej półki bez żadnych znaczących osiągnięć w tym sezonie. Udało mu się np pokonać Cuevasa żeby następnie przegrać z jakimś mało o ile wogóle znanym Grekiem. Myślę, że Granollers nie da dziś żadnych szans Francuzowi zwłaszcza biorąc pod uwagę rangę tego turnieju. Liczę na łatwe zwycięstwo Granollersa, a .że kurs jest wysoki na wynik 3-0 myślę, że można zaryzykować.

Offline

 

#21 2009-05-24 13:58:23

Havi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Alexandre Sidorenko (FRA) - Marat Safin (RUS)
Typ: 1
Kurs: 5.82
Buk: Bwin
Analiza:

Dlaczego nie? Safin w kiepskiej formie, nie wygrał od czterech spotkań, nawierzchnia też nie należy do jego ulubionych. Sidorenko to młody, utalentowany urodzony w Moskwie ale reprezentujący barwy Francji tenisista. W turnieju głównym gra dzięki dzikiej karcie. Dostał szansę od organizatorów zawodów, z pewnością będzie chciał ją wykorzystać i pokazać się ze świetnej strony. Sidorenke mamy okazję oglądać głównie w turniejach niższej rangi. Radzi sobie tam dobrze - z ostatnich wyników warto przytoczyć ładny turniej w Sofii - dotarcie do półfinału i po drodze pokonanie takich zawodników jak Brands, Hrbaty, Karanusic - czyli całkiem niezłych grajków. Panowie grają na stadionie głównym - publika zapewne będzie mocno wspierać Alexandra. Sidorenko jest nie będzie się oszczędzał, nie gra tu w roli faworyta. Jest 8 lat młodszy od Rosjanina, pełny energii i chęci do gry. Jak wiemy Safin wytrzymałością kondycyjną niezbyt imponuje. Okresów słabszej gry Safina będzie zapewne bez liku, Sidorenko musi je wykorzystywać. Z obecnym Maratem naprawdę można wygrać i Sidorenko jest tego na pewno świadomy. Ma spore szanse na sprawienie dużej niespodzianki i od niego zależy czy ją wykorzysta.

Offline

 

#22 2009-05-24 13:59:55

LucasWr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 25
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Radek Stepanek - Gaston Gaudio
Data i godzina: 24.05.09 godz. 15:00
Typ: 2
Kurs: 3,82
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
Dziś w pierwszej rundzie French Open o godzinie 15:00 zagrają Radek Stepanek z Gaston Gaudio. Ten pierwszy jest 19 w rankingu ATP, zaś Gaston dopiero 359. Stepanek to gracz który ostatnio spisuje się średnio. Ostatni jego mecz zakończył się kreczem z Querreyem. Także można obawiać się o jego zdrowie. Gaston Gaudio to były zwycięzca French Open. Ten rok nie jest dla niego znakomity, lecz ostatnio gra dobrze. Na początku maja wygrał tuniej w Tunezji pokonując w finale Frederico Gila. Sądzę, że dziś zobaczymy niespodziankę i gracz z Argentyny pokona swojego przeciwnika na swojej ulubionej nawierzchni.

Offline

 

#23 2009-05-24 14:12:16

El_Wariato

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-20
Posty: 21
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: L.Hewitt-I.Karlovic
Typ:poniżej 42,5 gemów w meczu
Kurs: 2.02
Bukmacher: expect

Analiza:Nareszcie rozopczyna się Roland Garros.I już w pierwszej rundzie dojdzie do kilku ciekawych spotkań.Ja jednak wypatrzyłem spotkanie w którym zmierzą się Australijczyk Hewitt z Chorwatem Karloviciem.Faworytem buków jest Hewitt.I ja osobiście się z tym zgadzam.Najważniejszym atutem Chorwata jest jego potężny serwis.Jednak na tej nawierzchni może on mu wiele nie pomóc.A poza serwisem nie imponuje on jakimś szczególnym wyszkoleniem technicznym.Dlatego uważam że dziś Hewitt spokojnie wygra.Jednak aby trafić lepszy kurs postanowiłem zagrac under 42.5 gemów w meczu.Kurs poad 2 a szansa bardzo duża gdyż tak jak wspominalem ta nawierzchnia nie sprzyja Ivo a po a tym nie jest on graczem o dobrej kondycji fizycznej.Jeśli nawet byłyby 4 sety to obaj gracze mogą zmieścić się w tej granicy tych 42 gemów.Ale sądze ze mogą być tu nawet 3 sety wygrane przez Australijczyka.Forma Ivo ostatnimi czasy jest bardzo mizerna i nie spodziewam się aby dzisiaj eksplodowała.Według mnie warto zagrać ten typ gdyż uważam że jest duża szansa na powodzenie.

Offline

 

#24 2009-05-24 14:12:27

El_Wariato

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-20
Posty: 21
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: D. Gremelmayr - A. Golubev
Typ: 2
Kurs: 1.85
Bukmacher: expekt
Analiza:


H2H 1:0.Jednak pojedynek ten odbyl sie 2 latat temu i to na hardzie.Dzis zawodnicy stana do walki w Wielkoszlemowym Roland Garros.Obaj panowie forma w ostatnich spotkaniach nie blyszcza.Kazach jednak niezle spisal sie w Estoril, gdzie przegral z Davydenko.Nawierzchnia we Francji jest wolniejsza niz np. w Madrycie, jednak serwis bedzie odgrywalduza role.Tu plus dla Golubeva, ktory potrafi huknąć jak z armaty.Ostatnim turniejem Andreya bylo Bordeaux, gdzie odpadl dopiero w polfinale, po drodze nie dajac rywalom zludzen.Denis nie pojawial sie na wielkich turniejach a i tak nie zachodzil wyzej niz 2 runda.Ostanio przegrywal bez walki z Canasem i Mathieu.Widzialem ten drugi pojedynek i trzeba przyznac, ze Francuz byl zdecydowanie lepszy.Jesli mialbym wybrac najslabszego psychicznie tenisiste to bezapelacyjnie wygralby Safin ale na drugim miejscu zameldowalby sie Gremelmayr.Czesto zdarza sie mu rzucac rakietami i dyskutowac z sedziami...To nie pomaga.Licze, ze dzis gora bedzie Kazach, bo co moze mi sprawic wieksza przyjemnosc niz porazka jakiegos Niemca

Offline

 

#25 2009-05-24 14:18:01

rafael

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 16
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Li Na - Domachowska Marta
Typ: 2
Kurs: 4.27
Bukmacher: Bwin
Analiza:

Dzisiaj rozpoczyna się w Paryżu wielkoszlemowy Roland Garros turnieju głównym pań zobaczymy, aż trzy polskie zawodniczki oprócz Marty Domachowskiej obie siostry Radwańskie. Dzisiaj jednak zagra jedynie Marta z Chinką Na Li (26 w rankingu WTA).
Do tej pory obie panie grały ze sobą dwa razy w 2005 roku w Hobart wygrała Chinka, natomiast podczas Australian Open w 2008 roku górą była Polka.
Dzisiaj nie wielu daje jednak szansę na zwycięstwo Polce według mnie niesłusznie. Na Li jak zresztą większość Chinek preferuje korty twarde, na mączce nie czuje się najlepiej. W Stuttgarcie odpadła w drugiej rundzie (Kuznetsova), w Rzymie pierwsza runda (Bammer) oraz w Madrycie druga runda (Safina). Szanse Domachowskiej należy upatrywać w tym, że podczas pierwszego spotkania Warsaw Open z Amanmuradovą zagrała bardzo dobry mecz, grając cierpliwie i nie zniechęcała się po swoich błędach (drugie spotkanie z Aloną Bondarenko). Jeżeli Domachowska będzie grała cierpliwie co na mączce jest bardzo ważne ma spore szansę pokonać Chinkę, która jak już wspomniałem na clayu nie radzi sobie najlepiej i sama przyznaje, że nie jest to jej ulubiona nawierzchnia.

Offline

 

#26 2009-05-24 20:13:30

Hajduk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Monaco J. - Baghdatis M. (-1.5/+1.5) 2 @ 3,00


Kurs przyciąga. Widziałem Bagietke w niedawnym meczu z Monfilsem i Marcos zagrał rewelacyjnie, tak jak za najlepszych czasów. Zabójczy return. Monfils był bezradny. Fakt, że był to tylko mecz towarzyski i 'Żel' wciąż uskarża się na kolano to jednak gra Marco była bez zarzutu. Kurs na zwycięstwo Monaco @ 1,25 zdecydowanie za niski. Fakt, że Baghdatis ostatnio był w dołku(wtopa z Kubotem ) ale po tym co zobaczyłem w meczu z Francuzem jestem skłonny postawić na minimum 2 ugrane sety, lub jakiś handi na Cypryjczyka. Juan notuje zwyżkę formy, ale jak już pisałem kiedyś jest nieprzewidywalny i często zawodzi. Nie wiem czy Marcos miał dzień konia i był to jednorazowy wyskok czy wreszcie przygotował się do poważnego turnieju. Liczę na tą drugą opcję. Vamoooos BAGIETA

Ginepri R. - Andujar P. 1 @ 1,70


Robby powalczył w Dusseldorfie z Kohlschreiberem i Tsonga, urywając im sety i to mnie przekonuje żeby zagrać na niego po dobrym kursie w meczu przeciwko Andujarowi. Hiszpan przeciętny grajek, uczestnik głównie Czelów. Robby za mączką nie przepada ale potrafi prowadzić wymiany. Liczę na niezłą grę Amerykanina, zwłaszcza, że broni sporo punktów za zeszły sezon gdzie odpadł dopiero w IV rundzie. Powinno być dobrze.

Hernandez O. - Minar I. 1 @ 1,45


Hiszpan ostatnio w niezłej formie, 1/2 finału w Kitzbuhel. Minar także końcem kwietnia wygrał Challenger w Sofii. Stawiam na Oscara. Uwagę przykuwają tutaj bezpośrednie starcia, gdzie zdecydowanie przeważa Hernandez(4-0). Coś w tym musi być. Pamiętam, że panowie grali razem w Australian Open w 2008 w 1 rundzie i wtedy kurs na Minara oscylował w granicach @ 1,10-1,20. Wygrał Hiszpan 3-1. Myślę, że tutaj także prawdopodobny wynik 3-1. Oscar na clayu radzi sobie dobrze i powinien awansować do 2 rundy.

Offline

 

#27 2009-05-25 12:36:21

Kolejorz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-25
Posty: 6
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Monaco J. - Baghdatis M
Typ: 2
Kurs: 4.20
Buk: bet-at-home

Analiza: I runda French Open. Wybrałem mecz pomiędzy Monaco (52 w ATP) , a Baghdatisem (83 w ATP). Można powiedzieć śmiało, że Monaco jest faworytem, ale to tylko pozory. Obaj panowie, grają dość słabo w ostatnich meczach, może się wydawać, że Cypryjczyj gra gorzej. Świadczą o tym porażki z Cipolla podczas turnieju w Belgradzie, oraz z Kubotem w Ostrawie, już w 1/16 turnieju. Jednak ostatnio podczas rużynowego meczu Baghdatis wygrał z Monfilisem, który jakby nie patrzeć należy do czołówki. I to zwycięstwo, skłania mnie do postawienia na ten dość ryzykowny kurs. Monaco natomias w Madrycie doszedł do 1/8, ulegając tam Fernando Vardasco. Licze, że Cyryjczyk pokaże się w tym turnieju z dobrej storny, i wygra ten mecz. Obaj panowie jeszcze się w tym roku nie spotykali, więc zapowada się ciekawe spotkanie

Offline

 

#28 2009-05-25 12:37:44

AjaxFan86

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 30
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Thomaz Bellucci - Martin Vassallo-Arguello
Data i godzina: 25.05.09 godz. 17:00
Typ: 2 (-1,5)
Kurs: 2,60
Bukmacher: Betsson
Analiza:
W pierwszej rundzie French Open o godzinie 17:00 odbędzie się pojedynek pomiędzy Thomazem Bellucci, a Martinem Vassallo Aeguello. Ten pierwszy jest 120 w rankingu ATP, zaś Argentyńczyk jest 51. Thomaz Bellucci ostatnio gra bardzo kiepsko. Nie prezentuje takiej formy jak nie cały miesiąc temu. Ostatni swój pojedynek przegrał z mało znanym Danielem Koellerem. Argentyńczyk zaś na początku sezonu porykał się z kontuzją, lecz jak było widać w ostatnim turnieju że jest już w formie. W pierwszej rundzie wygrał bez problemu z Christophem Rochusem, a w drugiej uległ z zwycięzcą Guillermo Garcia-Lopez 1:2. Sądzę, że Argentyńczyk wygra dzisiejsze spotkanie i w najgorszym przypadku straci 1 seta.

Offline

 

#29 2009-05-25 12:40:26

JG

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Berdych - Bolelli
Typ: Berdych 3-1
Kurs: 4,00
Bukmacher: Bet365
Analiza: Dziś jeden z najciekawszych meczów pierwszej rundy French Open - Włoch Simone Bolelli zmierzy się z Czechem Tomasem Berdychem. Wg bukmacherów nieznacznym faworytem bukmacherów jest Berdych i ja także nie zdziwię się, jeżeli to Czech będzie tutaj górą. To doświadczony zawodnik, a w ostatnim turnieju wielkoszlemowym - Australian Open, mógł być rewelacją, ale prowadząc 2-0 przegrał ostatecznie 2-3 z Rogerem Federerem. Mało wskazuje na to, by dziś mógł pożegnać się z turniejem. Czech jest w naprawdę niezłej dyspozycji - wygrał turniej w Monachium, pokonując po drodze Becka, Hewitta, Youzhnego i Chardy'ego po 2-1. On tak samo jak drugi znany czeski tenisista, Radek Stepanek, jest mocny psychicznie i często wygrywa mecze, mimo iż przegrywa pierwszy set. Ba, po przegranym secie obaj Czesi grają dużo lepiej, starają się nadrobić straty. Perspektywa porażki w secie ich nie załamuje i nie wywołuje dołu, wręcz przeciwnie, potem grają lepiej. Bolelli to taki zawodnik, od którego trzeba wymagać sporo, bo przekroczył już pewien próg w swej karierze. Simone ostatnio gra w kratkę, ale pokonał w Madrycie Chelę. W Dusseldorfie w pucharze drużynowym ograł Vovka, jednak przegrał z Maximo Gonzalezem. Po tym wyniku jakoś sobie nie wyobrażam, by nawiązał tu wyrównaną walkę z Berdychem na przestrzeni całego meczu, ale seta jest w stanie urwać jak najbardziej, gdyż to także przecież klasowy zawodnik. Wygrana jednak należeć powinna do Berdycha, który może znowu zajść daleko.

Offline

 

#30 2009-05-25 12:43:28

JuanPablo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-20
Posty: 25
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Niektóre mecze się już rozpoczęły, ale właśnie wróciłem do domu i dopiero mogę napisać

Koellerer - Massu 1 1,8 - O Danielu pisałem w tamtym tygodniu. Solidny tenisista. Na Massu powinno wystarczyć.

Hanescu - Darcis 1 1,4 Belg w tym roku bez jakichś większych przebłysków. Hanescu też, ale on się jakby powoli rozkręcał. Daleko w tegorocznym RG nie zajdzie, ale dziś powinien wygrać

Montanes - Tipsarevic 2 2,1 Jarko w niezłej dyspozycji. 3 wygrane w mało znaczącym Pucharze Świata w Dusseldorfie, ale zawsze. Gruby Albert wygrał w Estoril i odpuścił. Przegrał już niedawno z Serbem. Dziś liczę na powtórkę.

Machado - Vliegen 1 1,8 Portugalczyk jak burza przeszedł kwalifikacje, ładnie pogrywał ostatnio w challengerach. Vliegen jest cieniem siebie sprzed kilku lat.
__________________
Zakłady uczą cierpliwości i pokory. I to prawdopodobnie jedyna ich zaleta.

Offline

 

#31 2009-05-25 12:48:41

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Hernandez O. - Minar I. 1 1,5


Oscar typowy gracz na wolniejsze nawierzchnie na ktorych osiaga najlepsze wyniki,w ostatnim czasie jest w formie w Kitzubel doszedl co polfinalu w Estroil cwiercfinal,Hiszpan znakomicie czuje sie w defensywie,potrafi utrzymac pilke w korcie,Minar rowniez przewaznie gra na ziemi tyle ze w chalengerach,wygral pare turnieji tyle ze bardzo nisko obsadzonych w Kitzubel podobnie jak Oscar wystapil tyle ze zebral srogie ladnie od Cheli i odpadl w pierwszej rundzie.H2H zdecydowanie dla Hernandeza 4-0,co ciekawsze paniwe grali ze soba dokladnie rok temu podczas RG wygral oczywiscie Oscar w czterch setach i mysle ze jutro mozemy sie spodziewac podobnego rezultatu.

Dabul B. - Stakhovsky S 1 1,65


Dabul to bardzo ciekawy zawodnik najlepiej czujacy sie na wolnych nawierzchniach wyniki w tym sezonie sredniawe,jednak ostatnio mozna zawuazyc zwyzke formy w Belgradzie dzielnie dotrzymywal kroku Karlovicowi,w Zagrzebiu odpadl po cwiercfinalowej porazce z Danielem.Szczerze mowiac typ bardziej przeciw Stahovskiemu ktory na ziemi gra fatalnie jesli w ogole gra bo od 2005 roku na ziemi(nie liczac kwalifikacji) rozegral zaledwie szesc spotkan z czego wygral tylko jedno,do turnieju glownego dostal sie przez kwalifikacje przebrnal je dosc latwo bo wymagajacych przeciwnikow nie mial.Dabul podobnie jak Hernandez slynie z defensywnego tylu gry,Stahovski natomiast wrecz przeciwnie chce jak najszybciej konczyc a co za tym idzie beda pojawiac sie bledy ktore skrzetnie wykorzysta Dabul.

Offline

 

#32 2009-05-25 12:48:57

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Montanes A. - Tipsarevic J. 1 1,75


Kolejny typ podobnie jak poprzednie na gracza ktory na ziemi czuje sie jak ryba w wodzie mowa oczywiscie o Montanesie ktory poczatki sezonu moze zaliczyc do udanych,najwiekszy sukces to oczywiscie wygrany turniej w Estroil w finale pokonany Blake,w Madrycie Albercik odpadl bardzo szybko z Melzerem jednak zbytnio bym sie tym nie sugerowal.Tipsa nie potrafi odnalezc formy pogral w Dusserdolfie,trzy spotkania wygral tyle ze z kim?Vork,Picciari szczerze mowiac nie znam zbytnio a zwyciestwo nad Koschreiberem tez mnie nie przekonuje,tym bardziej ze w kolejnym spotkaniu serb przegral wyraznie z Monaco.Wyniki Janko bardzo slabe w Madrycie przegral z Fischem.Panowie grali ze soba juz w tym roku w Bracelonie wygral Tipsa ale watpie by powtorzyl ten wynik tym bardziej ze rok temu odpadl juz w pierwszej rundzie z Lappentim.

Na wiecej braklo czasu dlatego zapodam bez analizy ale typy jak najbradziej przemyslane

Santoro F. - Rochus C. 1 1,75
Troicki V. - Kubot L. 1 1,45
Lopez F. - Ferreiro F. 1 1,4
Kiefer N. - Bozoljac I. 1 1,5
Melzer J. - Roitman S. 1 1,3
Kohlschreiber P. - Tomic B. 2 10,00

Offline

 

#33 2009-05-25 15:23:00

waszczuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 32
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: Lisicki - Safarova
Typ: DW 2-0 Lisicki
Kurs: 2,35
Bukmacher: bah
Analiza: Dziś o 16:00 na korcie stanął na przeciwko siebie Safarova i Lisicki. Przewaga w tym meczu jest oczywiście po stronie Niemieckiej tenisistki, która przebojem wdarła się na światowe korty. Wszyscy pamiętają jak w kwietniu tego roku na jednym z turniej cyklu WTa ogrywała takie rakiety jak Williams, Bartoli, Vesninę i w finale bez problemów Caroline Wozniacki. Atutem młodej Niemki są serwy. W turnieju Estoril znowu szła jak burza ale w meczu z Groenfeld mecz zakończył sie przed czasem i Lisicki musiała pożegnać się z turniejem. Jeżeli wszystko będzie w porządku nie będzie zadnej kontuzji to myślę, że utalentowana Niemka rozprawi się z Safarovą w 2 setach. Bo jeżeli Lisicki ma swój dzień serwy jej są nie do zatrzymania. Safarova to niezła tenisistka ale nie ma na swoim koncie zwycięstw takich jak Lisicki a także nie ma czym zaskoczyć Niemki. Moim zdaniem w tym meczu jedyną przeszkodą Lisicki może być tylko kontuzja. Mój typ S. Lisicki wygra gładko 2-0.

Offline

 

#34 2009-05-25 15:23:23

waszczuk

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-24
Posty: 32
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Spotkanie: A. Martin - Federer Roger (il. gemow 26)
Typ: powyzej
Kurs: 1.85
Bukmacher: expekt
Analiza:

Dlaczego tak?Przeciez roznica klas jest zdecydowana i faworyt tylko jeden.Mysle, ze Martin moze "cos" ugrac.To typowy "ziemniak".Tu gra najlepiej i tylko na takiej nawierzchini moze w jakims stopni nawiazac walke z rywalami.Alberto ma niezly serwis, a jak pokazaly pierwsze mecze Roland Garros, ten element tenisowego rzemiosla bedzie bardzo wazny.Licze, ze tu postara sie o wygranie kilku gemow.A co o Rogerze?Szwajcar na cegle spisuje sie ostatnio wybornie.Pokonal samego Rafe Nadala nie oddajac mu seta.W Madrycie wyjatkowo serwis siedzial Federerowi i wlasnie nim wygrywal swoje spotkania.Zdarza mu sie popelniac duzo niewymuszonych bledow, tak jak to bylo w przegranym polfinale w Rzymie z Novakiem Djokoviciem.Dzis Nadal gral z Danielem i tam takze byl zdecydowanym faworytem, a zwyciestwo nie przyszlo mu jednak latwo.Licze, ze faworyci beda na poczatku lekko rozluznieni i beda gospodarowac silami.Nie beda sie przykladac do kazdego zagrania, a tego na pewno nie mozna powiedziec o Martinie, dla ktorego to moze byc mecz zycia.

Offline

 

#35 2009-05-25 15:52:05

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Amanmuradova - Pavlovic
Typ: 2
Kurs: 3.06
PinnacleSports

Spotkanie pierwszej rundy turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. 25-letnia Uzbeczka Akgul Amanmuradova to setna zawodniczka rankingu WTA, o 4 lata młodsza Francuzka grająca w tym turnieju dzięki dzikiej karcie jest 254. Jest to jedna z najsłabszych par pierwszej rundy, obie nie mogą pochwalić się żadnymi osiągnięciami na tej nawierzchni czy też w tym turnieju. O formie Amanmuradovej może świadczyć choćby przegrana w zeszłym tygodniu z Martą Domachowską, a przede wszystkim urwanie ledwie 3 gemów, wcześniej też nie było wiele lepiej na ziemi, co prawda przeszła eliminacje w Madrycie ale przeciwniczki miała bardzo słabe, w turnieju głównym odpadła w pierwszej rundzie. O tym jak mierna to zawodniczka może świadczyć choćby fakt, że od zeszłorocznego French Open w 16 turniejach w tamtym roku 11 razy przegrywała w 1 rundach, a pozostałe 5 turniejów kończyła na 2 rundzie. Młoda Francuzka także nie jest w jakiejś wielkiej formie, ale widać, że posiada talent. Od bardzo dawna nie zaliczyła jakiejś większej porażki, jeśli nawet odpada we wczesnych fazach turniejów to jednak ugrywa sporą ilość gemów, przegrywa po walce. Urodzona w Belgradzie Pavlovic stanie dzisiaj około godziny 18 przed wielką szansą na awans do drugiej rundy, bo z kim wygrać jak nie z Amanmuradovą.

Offline

 

#36 2009-05-25 15:56:32

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Schnyder P. - Bondarenko K. 2 3.20

Widziałem ostatni mecz Schnyder - łagodnie mówiąc była to niezła tragedia. Piłeczki posyłane przez panią ze Szwajcarii lądowały zazwyczaj daleko poza linią końcową. Do tego słabiutka wytrzymałość psychiczna zdecydowanie podpowiada by zaryzykować na Ukrainkę. Bondarenko lubi clay, gra solidnie, nieźle też z formą - dobry turniej w Rzymie. Moim zdaniem nie ma co się tutaj więcej zastanawiać trzeba korzystać z tak wysokiego kursu i grać na panią Bondarenko.

Vaidisova N. - Ruano Pascual V. 2 3.20

Wszyscy wiemy co gra aktualnie Vaidisova. Jej aktualna forma, postawa pozwala mi zaryzykować i zagrać na zwycięstwo jakże rutynowanej Hiszpanki. Ruano Pascual to niesamowicie doświadczona tenisistka i słabą grę Czeszki z pewnością wykorzysta bezlitośnie. Jeśli podczas meczu nie pojawią się jakieś problemy zdrowotne Hiszpanki - jej zwycięstwo jest jak najbardziej możliwe.

Sprem K. - Dokic J. 2 1,95

Pani Dokic od udanego AO nie gra zbyt dobrze. Nadszedł moment na przełamanie. Sprem jak najbardziej do pokonania. Tenisowo Australijka zdecydowanie lepsza - jeśli wyjdzie dobrze umotywowana na ten mecz spokojnie go wygra.

Offline

 

#37 2009-05-25 15:56:50

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Garbin T. - Morita
kurs - 1,7
bet at home



Morita doznała kontuzji w ostatnim swoim meczu z Hradecką w Strasbourgu chociaz nie mozna powiedziec czy to nie bylo udawanie jak w innych przypadkach przed French ale jezeli tak to sprawa powinna byc ułatwiona. Garbin chociaz nie wygrywa ostatnio to mysle ze dlatego że trafia na silne zawodniczki jak zvonareva czy ruano pascual albo powracająca Sharapova. Włoszka w kazdym z tych meczy nie poddawala sie i mysle ze jakos wloszka jesta lepsza duzo na nawierzchni ziemnej. Morita w ostatnim czasi wygrala kilka meczy ale nizbyt wymagajace byly jej rywalki wręcz uważam że i tak jest bardzo słaba. mysle ze Garbin pewnie wygra 2-0 ale dla bezpieczenstwa jedynka po dobrym kursie i chyba prezencie od BAHu.

Offline

 

#38 2009-05-25 15:58:26

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Jelena Dokic - Karolina Sprem
Typ: Dokic @ 2.16

Kurs, obok którego nie można przejść obojętnie. Jasne, Dokic nie zachwyca, a po świetnym występie w AO można było oczekiwać dużo lepszych wyników. W ostatnim turnieju w Warszawie zanotowała fatalny występ i gładko przegrała z Olaru. Liczba niewymuszonych błędów szokująca, ale ja mimo wszystko doszukuję się także pozytywów. Ona ma ogromny potencjał, a jak zaczyna grać na swoim poziomie, to robi się gorąco - szybka gra, kończące uderzenia - wszystko jak trzeba. Na kortach warszawskiej Legii coś jej nie odpowiadało, była wyjątkowo rozkojarzona, co rywalka wykorzystała. Teraz, biorąc pod uwagę rangę zawodów takich błędów nie powinna popełnić. Zresztą o Sprem za wiele dobrego nie można powiedzieć, nie odnotowała żadnych pozytywnych występów w tym roku. Liczę na umiejętności i charakter Dokic, która ten mecz jest w stanie wygrać.

Virginie Razzano - Daniela Hantuchova
Typ: Hantuchova @ 1.65

Kompleks drugiej rundy Hantuchova ma za sobą, bowiem w Warszawie osiągnęła półfinał. Nie był to turniej najwyższych lotów, ale Słowaczka pokazała, że grać w tenisa potrafi i trzy zwycięskie spotkania mogą być pozytywnym impulsem. Sama podkreśla, że na mączce nie czuje się najlepiej, ale dla tak doświadczonej tenisistki nawierzchnia nie powinna stanowić problemu. Daniela we wspomnianym półfinale przegrała z rewelacyjną Dulgheru, ale coś mi się zdaje, że myślami była w Paryżu. Teraz na samym starcie trafia na Razzano, która na mączce gra dobrze, ale czy na tyle dobrze, aby wyeliminować Daniele? Uważam, że nie. Hantuchova wie na czym stoi, a o wpadce nie może być mowy, bo... po prostu nie wypada. Francuzka nie prezentuje równej formy, choć ogólnie rzecz biorąc w tym roku gra bardzo przyzwoicie, ale są to na ogół "wyskoki". W ostatnim czasie zaliczyła dobry występ w Charleston, później nic godnego odnotowania, a niedawna porażka z Vesniną w Madrycie pokazuje, że Virginie jest jak najbardziej do pokonania, nawet przez Słowaczkę. Hantuchova może i miewa gorsze momenty, ale ma przede wszystkim ogromne doświadczenie, które powinno zaprocentować, a argumentu, że zagra francuską tenisistką w Paryżu nie biorę pod uwagę.

Offline

 

#39 2009-05-25 16:02:06

ROY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Govortsova O. - O´Brien K. 1 @ 1,40



Govortsova pokazała się z dobrej strony w Warszawie - mimo przegranego meczu z Zheng. Dobry serwis, potrafi utrzymać piłkę w korcie, skończyć. O-Brien przeciętna, nawet poniżej. W kwalach przegrała nawet z Rus 0-2, ale zagra jako 'lucky loser'. Brytyjka nie ma czym zaskoczyć Olgi i szykuję się szybkie 2-0. Kursik dobry.

Garbin T. - Morita A. 1 @ 1,75



Tatiana mało udany sezon, dręczą ją kontuzję. Obecnie jednak wydaje się być w pełni sił, w Warszawie prezentowała się pozytywnie. Włoski styl, nie odpuszcza, walczy, biega. Nie ma dla Niej piłek straconych. Morita.. filigranowa Japonka. Widziałem ją kiedyś w akcji i jakoś nie zapadła mi specjalnie w pamięć. W zasadzie bez kończącego uderzenia. Tati gra kombinacyjnie, doświadczona i to powinno dziś wziąć górę. Japonka ostatnio dobry turniej w Strasbourg, półfinał, ale porażka z Hradecka (krecz przy stanie 0-6 0-1). Nie sądzę, aby odpuszczała przed RG, więc coś tam musiało nie grać. Cóż, nawet w pełni sprawna powinna dziś przegrać. ;-)

Offline

 

#40 2009-05-26 05:22:00

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Fish M. - Gonzalez M. 2 2.35

Chyba warto zaryzykować na Maximo. Argentyńczyk na ziemi osiąga całkiem niezłe wyniki. W Dusseldorfie dwa świetne mecze, wygrane z Bolellim i Korolevem. Gdyby mecz rozgrywano na nawierzchni twardej nie było by większych wątpliwości na kogo stawiać. Na clayu sytuacja nieco się komplikuje. To powinno być wyrównane spotkanie, moim zdaniem może zakończyć się sensacyjnym zwycięstwem Maximo.

Clement A. - Torsunov D. 2 2.50

Clement i ziemia - to nie może się kleić. Torsunov mimo iż nie jest to jego ulubiona nawierzchnia zawsze grał na niej dobrze. Rosjanin miał ostatnio małą przerwę - wypoczął i jest w pełni sił na batalie we Francuskim turnieju. Clement na szybszych nawierzchniach mógłby powalczyć - tak według mnie ma marne szanse. Zdecydowanie na Rosjanina.

Offline

 

#41 2009-05-26 05:22:15

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Bobby Reynolds v Gael Monfils

Nie do końca wiadomo czy w ogóle Francuz zagra w tym meczu - mówi się o kontuzji kolana, od Monte Carlo nigdzie nie grał, dopiero w turnieju pokazowym przed RG, gdzie przegrał z Baghadatisem gładko 0-2 wygrywając tylko 4 gemy. Jeśli ta kontuzja to prawda i Monfils wyjdzie na kort, no to nie powinniśmy tutaj ujrzeć innego scenariusza jak zwycięstwo Reynoldsa lub krecz Monfilsa, ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna, bo nie sądzę, że Francuz dał by się ograć Bobby'emu. Jeśli już grać to tylko w bukach gdzie typy rozliczają od 1 rozegranej piłki (typu Doxxbet, BAH czy Betlick).

Typ: Reynolds [5,30]

Offline

 

#42 2009-05-26 05:23:06

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Ana Ivanovic - wygra RG @ 17



Taki luźny typ, za średnią stawkę.. Wg mnie Ana ma szanse i to nie takie małe jak by wskazywał na to kurs. Chociaż z 2 strony, patrząc tak obiektywnie to jest w tym trochę racji. Ana tego sezonu do udanych zaliczyć nie może na pewno. Na usprawiedliwienie trzeba jednak dodać, że Serbkę dręczyło kolano. Musiała z tego powodu opuścić turniej w Madrycie. Przez jakiś czas jej nawet jej udział we French Open stał pod znakiem zapytania, ale Ana potwierdziła, że we Francji na pewno wystąpi. Jak sama twierdzi, jest 100% przygotowana do turnieju i po problemach z kolanem nie ma już śladu. Miejmy nadzieję. Pierwszą rywalką uroczej Serbki była Włoszka Errani. Początek meczu zabójczy. Świetne wymiany zarówno z jednej jak i drugiej strony. Już na początku seta zdecydowałem, że zagram na końcowy triumf Ivanovic. Ostatecznie Ana zwyciężyła 7-6 6-3. Widać było w Niej moc Świetny FH. Co prawda dość sporo błędów - 38 przy 50 kończących uderzeniach. Myślę jednak, że z każdym meczem Serbka będzie nabierać pewności i jej forma będzie tylko rosnąć. W II rundzie zmierzy się z Tanasugarn, a w III najprawdopodobniej z Benesova. Rywalki wprost na przetarcie i wejście w turniej. Po takim kursie aż żal byłoby nie spróbować zagrać na Ivanovic. Mam nadzieję, że piękna Serbka powtórzy sukces sprzed roku i ponownie wzniesie w górę puchar KAMĄĄĄĄ



Dulko G. - Groenefeld A. 1 @ 1,80

Ja tutaj gram na Argentynkę. Przyznam, że nie trawię Groenefeld. Nawet nie wiem dlaczego, ale jak już na Nią patrze na korcie to mnie aż ściska w środku Irytuję mnie jej osoba, jej styl poruszania się po korcie, jej gestykulacja. Oliwy do ognia dodała wczoraj psując mi kupon. Nie uważam, że wczorajsza wygrana z MoMo była zapowiedzią wielkiej formy Niemki. Po prostu Amelie jest już wypalona, wczoraj nie zaprezentowała nic. A żeby wygrać z Groenefeld trzeba być regularnym. Tyle. Jeśli Gisela, która potrafi grać na clayu, będzie trafiała i rozrzucała rywalkę po korcie zmuszając do biegania, to Anna będzie wyrzucać stopniowo coraz więcej. Dulko w I rundzie spacer 6-1 6-3 z Paszek. Liczę, że jutro odeśle Niemkę do domu.

Offline

 

#43 2009-05-26 05:24:24

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Niestety się nie zgodzę i uważam, że granie tego typu to bezsensowna strata kasy, ponieważ kurs bardzo nie adekwatny do szans na jej zwycięstwo. Przez ten rok sporo się zmieniło i nie patrzę na to tylko z perspektywy wielu (no może zbyt mocne słowo) lepszych zawodniczek obecnie, ale po prostu pogorszenia formy Serbki. Bardzo ją lubię (za tę urodę ), mimo że wiele razy mnie zawodziła, nawet ostatnio ze słabiutką Errani nieźle mnie zmęczyła w pierwszym secie na który postawiłem dla lepszego kursu (mimo lepszej gry, ale wielu głupich błędów), wygrywając dopiero w TB. Myślę że Tanasugarn i Benesovą pokona jeszcze bez większych problemów, ale co dalej? Nie sądzę, by powtórzyła sukces z przed roku. Ba, nawet odważyłbym się stwierdzenia, że nie dotrwa nawet do półfinałów. Niewątpliwą faworytką do zdobycia FO 2009 jest Safina, która notabene wygrała dzisiaj ze świetnie spisującą się Keothavong nie tracąc ani gema!

Offline

 

#44 2009-05-26 05:24:47

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Ogólnie turniej Wielkiego Szlema zaskoczył dzisiaj wszystkich. Szczególnie tych, co oglądali pojedynki tenisistów. U pań na razie bez większych niespodzianek (poza Penettą i Kirilenko). Najwyższy czas skończyć z graniem po kursach i zaproponować coś konkretnego. Na jutro przygotowałem następujące spotkanie:

Wickmayer Y. (Bel) - Radwańska U. (Pol)
Typ: 2
Kurs: 3.00
Stawka: 4/10

Bardzo ryzykowny typ. Tutaj można powiedzieć spotkają się rówieśniczki. Zaledwie rok strasza od Urszuli - Yanina według bukmacherów jest faworytką tego spotkania. Faktycznie Belgijka jest w dobrej dyspozycji. Wygrała ostatnio turniej WTA w Estoril. Później jednak odpadła w pierwszej rundzie w Strasbourgu przegrywając w 3 setach z przeciętną Mediną. Być może miało to związek z przygotowaniami do French Open. Tego nie wie nikt... Obie zawodniczki spotykają się po raz pierwszy. Zarówno Wickmayer jak i Radwańska to bardzo młode talenty europejskiego tenisa. Ula po sensacyjnym zwycięstwie nad Kuznetsową (mało kto pamięta ) przez ostatnie miesiące jakby trochę przygasła. W ostatnim spotkaniu z Hantuchovą popełniła bardzo dużo niewymuszonych błędów, nieszczęśliwie wypadały jej piłki w wymianach. W drugim secie z powodu zmęczenia miała wielkie problemy z utrzymaniem podania. W efekcie pożegnała sie z turniejem Warsaw Open. Niektórzy pewnie pomyślą: jak można poprawić grę w tak krótkim czasie? Przecież to nie możliwe. Można. To spotkanie ma zupełnie inny charakter. Polka będze chciała się pokazać z jak najlepszej strony, ograniczy błędy, poprawi serwis. Jej atutami w jutrzejszym meczu będą przede wszystkim dynamiczne wymiany forhendowe, zmiany tempa gry i crossy, które sprawią duże kłopoty Belgijce. Jako że Ula jest słaba kondycyjnie mam nadzieję, że już na początku podejmie próby przełamania rywalki. Uważam, że kluczowym dla tego spotkania będzie pierwszy set. W tym wypadku liczę na odrobinę szczęścia oraz zdecydowane wyjście na prowadzenie Uli już w jednym z początkowych gemów, dzięki czemu to ona zacznie dyktować warunki na korcie. O ile żadna z zawodniczek nie wywrze na początku zdecydowanej presji pojedynek będzie wyrównany. Wtedy scenariusz będzie loterią. Oczywiście młodsza z sióstr Radwańskich nie jest tu zdecydowaną faworytką i kursy są adekwatne do ryzyka. Nawierzchnia ceglana nie należy do jej ulubonych, dyspozycją i kondycją także nie zachwyca. Chciałbym żeby powróciła do formy z Indian Wells. Wiem, że jest to zawodniczka o nieprzeciętnych możliwościach i stać ją na zwycięstwo. Całkiem prawdopodobne, że przebudzenie nastąpi jutro. Według mnie w tym turnieju zajdzie dalej niż jej siostra (ale to tylko moje przekonanie ). Ja ryzykuję i wbrew wszystkim i wszystkiemu stawiam na "naszą" Urszulę.

Offline

 

#45 2009-05-26 05:26:16

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Clement A. - Torsunov D. 2 2.50

Clement i ziemia - to nie może się kleić. Torsunov mimo iż nie jest to jego ulubiona nawierzchnia zawsze grał na niej dobrze. Rosjanin miał ostatnio małą przerwę - wypoczął i jest w pełni sił na batalie we Francuskim turnieju. Clement na szybszych nawierzchniach mógłby powalczyć - tak według mnie ma marne szanse. Zdecydowanie na Rosjanina.

tursunov to taki gracz ktory jak mu cos nie idzie, to szybko popada we frustracje, bijac w pol siatki badz pol metra w aut, tusrunov to gracz ktory opiera swoja gre na silnym serwisie i mocnym zwykle konczacym fh, generalnie zawodnik ktory nawet na hardzie staral sie konczyc szybko wymiany, ciezko mi go sobie wyobrazic na cleyu, na ktorym jeszcze w tym roku nie gral nawet.. mysle ze raczej omija maczke, clement zawsze mi sie kojarzyl z przebijaniem, mam mieszane uczucia co do tego spotkania, szczerze mowiac duzo zalezy od humoru dimy i checi gry, francuz juz wiekowy zawdonik przed swoja publika raczej tanio skory nie powinien sprzedac, tursunow forma zagadka, jezeli serwis bedzie na tyle dobry aby ustawiac wymiany szanse na pewno rosna, ja raczej bym odpuscil mimo ze kurs 2.5 kusi mocno

Offline

 

#46 2009-05-26 05:26:34

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Djokovic N. - Lapentti N. Over 28.5 games @ 1,83


Djoko często w I rundach miewa problemy z koncentracją, regularnością i w tym niewątpliwie szukałbym szansy dla doświadczonego Lapenttiego. Zresztą nie tylko Novak, Nadal także dzisiaj nie miał aż tak łatwej przeprawy jak przewidywalibyśmy przed meczem. Nicolas w tym sezonie pokazał się już z dobrej strony w kilku występach, sam twierdzi, że jest w formie i zrobi wszystko by pokrzyżować plany Serbowi. Ekwadorczyk na mączce się wychował i moim zdaniem na szanse aby ugrać w jutrzejszym meczu co najmniej seta. A do pokrycia overa potrzebne w zasadzie 11 gemów

Offline

 

#47 2009-05-26 05:32:07

kwiatuu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 28
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Victor Crivoi - Simon Greul 2 / 2,25

Spotkanie, powiedzmy sobie szczerze, dwóch przeciętnych graczy. Reprezentant Rumunii gra w kartkę, czasem uda mu się pokonać kogoś w miarę mocnego jak na swoje możliwości, jak np. szczęśliwa wygrana z Blake'm w Rzymie (ten mecz tak naprawdę przegrał Amerykanin), a czasem nie radzi sobie z zawodnikami z poza TOP100 of ATP ranking. Generalnie "jakimś tam szarakiem" nie jest, ale wątpię by wygrał to spotkanie z Niemcem, który, odważyłbym się stwierdzić, jest ostatnio w niezłej formie, bo porażki z takimi postaciami jak Monaco (nieznacznie) czy Montanes na pewno można wybaczyć. Trochę sobie łatwo odpuszcza, ale z pewnością nie będzie to miało miejsca na Turnieju Wielkoszlemowym we Francji. Tenisiści spotkali się tylko raz, raptem trzy miesiące temu i mecz w dwóch setach (6-2 i 6-4) wygrał Simon Greul. Jutro także nie zobaczymy wiktorii ze strony Crivoi . Kurs od wczoraj spadł o 0,22 (wcześniej 2,25 a teraz już 2,03 na BetSafe), więc brać póki jeszcze bardziej nie ostygł.


Dmitry Tursunov - Arnaud Clement 1 / 2,77

Jakimś zagorzałym fanem tych zawodników nie jestem, ale w tym meczu widzę tylko jednego faworyta, a jest nim Rosjanin Tursunov. Jak już wyżej ktoś wspomniał oboje nie preferują gry na ziemi, ale dużo skuteczniej radzi sobie na niej Dmitry. Nie wiem jak u niego z motywacją, ale myślę że skoro odpuścił sobie ostatnie turnieje (ostatnio grał w Miami, gdzie odpadł z Roddickiem) to tutaj na French Open na pewno łatwo nie popuści Francuzowi. Na korzyść Clementa jest na pewno to, że gra u siebie, ale podobnie było w Bordeux a poległ w ćwierćfinałach 0-2 z Montcourtem. Wcześniej nic specjalnego absolutnie nie pokazywał. Podobnie jak w meczu wyżej, jest to drugie spotkanie tych zawodników, poprzednio, w lutym br. dominował Dmitry tracąc zaledwie 3 gemy. Nie wyobrażam sobie nie skorzystać z takiego kursu.

p.skurs na Greula spadł aż do 1,95 :O.

Ostatnio edytowany przez kwiatuu (2009-05-26 05:32:57)

Offline

 

#48 2009-05-26 05:33:53

kwiatuu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 28
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Nic nie jest nierealne, ale zgadzam się, że granie Any po jakimkolwiek kursie na wygranie French Open to bardzo duże ryzyko. Safina jest wg mnie kompletnie poza zasięgiem Serbki, z drugiej strony jednak w WTA obecnie panuje wielkie bezkrólewie - w turniejach błyszczą takie zawodniczki jak Azarenka, Wozniacki czy nawet Lisicki, zawodniczki, którym nie dawałbym szans na końcowy truymf w wielkim szlemie. Ciekawe, jak zaprezentują się siostry Williams, które zdominowały 3 ostatnie imprezy tej kategorii. Niby są bez formy, ale ich ogromne doświadczenie to bezcenny atut właśnie w spotkaniach z młodymi, wschodzącymi gwiazdami. Moimi typami są jednak Safina i Kuzniecowa, po nich siostry Williams, a dalej Ana, Dementieva. Wielka szkoda, że nie zobaczymy Very Zvonarevej, ciekawe też, jak zaprezentuje się Jankovic, która ostatnio obniżyła loty i obawiam się, że już na stałe. No i oczywiście moją wymarzoną tryumfatorką byłaby Aga, która w premierowym spotkaniu pokazała się od bardzo dobrej strony.

Offline

 

#49 2009-05-26 05:35:51

Havi

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 29
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Przyznam się bez bicia,że na tenisie znam się średnio. Moje dwa typy na jutro:
I. Navarro - A. Beck 2 *1,3* W Monaco Beck wygrał wygrał z Navarro 2:0.W turnieju tym doszedł aż do ćwierćfinału. Ostatnie turnieje kończył już w drugiej rundzie.. Navarro po przebrnięciu kwalifikacji odpadł w pierwszej rundzie. H2H 1-0 Beck

M. Baghdatis - J. Monaco 2 *1,2* Po wynikach widzę,że Monaco jest dość nieprzewidywalnym zawodnikiem. Potrafi ograć Murraya, Ferrera z Serrą. Typ bardziej na czuja,gdyż stawiałem na Niego w Rzymie gdzie grał bardzo dobrze. Baghdatis w ostatnich turniejach odpadał w pierwszej rundzie,ale w towarzyskim meczu ograł Monfilsa gładko 2:0.

Mam nadzieje,że spece od tenisa poprawią mnie w typowaniu lub poprą moje typy. Dzisiaj popłynąłem na Hernandezie i na jutro potrzebuje AKO ok 2 (chodzi mi po głowie Vaidisova,ale to juz nie ten temat)

Offline

 

#50 2009-05-26 05:40:12

Obserwator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 58
Punktów :   

Re: French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Havi ja szczerze Tobie polecam mecz Ivan Ljubicic - Juan Carlos Ferrero i postawienie "jedynki". Kurs w tej chwili ok 1,90, mocno spadł od kiedy ja stawiałem. Jeśli miałbym się odnieść do typów podanych przez Ciebie, to Juan Monaco jest zawodnikiem bardzo dobrym, ale i bardzo nieobliczalnym. Może być w Paryżu czarnym koniem, nie zdziwi mnie, jak odpadnie jutro w I rundzie z Bagietą, który jest równie nieobliczalny. Grał exhibition Mary Cohn i tam pewnie pokonał innego od dawna nie grającego gracza - Monfilsa. Beck to też nie jest jakiś pewniak, zawodnik młody, pierwszy większy sukces odniósł właśnie niedawno w Monte Carlo i również może tutaj zrobić dobry wynik ( 3 runda), jak i przegrać jutro z Hiszpanem. Monaco i Beck to są zawodnicy, których po takich kursach w I rundzie bym odradzał, ale tak jak pisałem, nie będzie to nic dziwnego jak obaj wygrają pewnie swoje mecze. Dla mnie najlepszą 1.2x na jutro jest Blake z Mayerem, natomiast granie Vaidisovej obecnie z kimkolwiek po jakimkolwiek kursie również odradzam. Powodzenia

Offline

 
  • Index
  •  » Tenis
  •  » French Open - kwalifikacje i turniej główny- typy i analizy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aekatowice.pun.pl www.narutogiera.pun.pl www.16jdshpiorun.pun.pl www.rometrouterws50.pun.pl www.konriom.pun.pl