Typerium.pun.pl

Zapraszamy do udziału przedsięwzięciu którego zadaniem jest pokonanie bukmachera .

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-05-22 10:30:58

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

http://img20.imageshack.us/img20/125/beztytuuggn.png

Pomału rozgrywki naszej rodzimej ligi zbliżają się do końca. Jednak wciąż nie znamy odpowiedzi na najważniejsze pytania: Kto zostanie Mistrzem oraz kto spadnie do I ligi. Te niewiadome gwarantują nam za to duże emocje. Co najlepiej widac na przykładzie Cracovii i Górnika. Obie drużyny są zagrożone spadkiem - ten mecz jedną oddali od tego a druga będzie mogła już się witac z boiskami I ligi - chyba że padnie remis co będzie gwoździem do trumny dla obu ekip. Oczywiście nie jest to jedyne spotkanie, które zapowiada się niezwykle interesująco. Dlatego wierzę, że wsród Was znajdzie się wiele osób, które będą chciały podzielic się z nami swoimi spostrzeżeniami oraz analizami dotyczącymi zbliżających się spotkań

Offline

 

#2 2009-05-22 10:41:03

Doberman90

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 54
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Pierwsze moje przemyślenia idą ku temu, że któraś z drużyn walczących o mistrzostwo zgubi w tej kolejce punkty. Najbardziej skłaniałbym się ku temu, że będzie to Legia Warszawa, a w dalszej kolejności Lech Poznań lub Wisła Kraków. Dlaczego tak a nie inaczej? Ano chodzi o klasę rywala oraz dyspozycję prezentowaną przez drużyny czołówki.

W mojej ocenie najlepiej ostatnimi czasy gra Wisła, potrafi sobie stwarzać sytuacje w każdym meczu i ogólnie gra na dosyć dobrym poziomie. Mimo iż Lechia za trenera Kafarskiego się przebudziła i potrafi grać dobre spotkania to Wiśle raczej punktu nie urwie.

Lech mnie trochę rozczarowuje i podobnie było w Pucharze Polski. Co prawda Kolejorz może pochwalić się imponującą serią spotkań bez porażki, ale grą nie zachwyca. Z drugiej jednak strony Polonia Warszawa ma problemy z kontuzjami i ma bardzo krótką ławkę rezerwowych co na pewno w takich meczach nie sprzyja.

Legię czeka trudny wyjazd do Wrocławia. Dla piłkarzy Śląska wygrana z Legią na pewno byłaby powodem do dużej satysfakcji, a także uszczęśliwienia licznej rzeszy kibiców, która zapewne obejrzy to spotkanie na żywo. Trener Tarasiewicz i jego podopieczni na pewno Legii tego meczu nie podarują. Kurs na Legię zaniżony, więc może warto spróbować choć 1x ?

Offline

 

#3 2009-05-22 12:16:21

ROY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Moim zdaniem Polonia Lechowi odpuści, z prostego powodu, jest to jedyny sposób aby znaleźć się w europejskich rozgrywkach pucharowych. Stanie się tak jeśli Lech wygra mistrza, bo w tedy do pucharu UEFA(Ligi Europejskiej) przejdzie drużyna zajmująca 4 pozycję w tabeli. Gdyby stało się tak jak zakładam, to Polonia musiałaby wygrać na wyjeździe mecz z Górnikiem oraz liczyć na poschnięcie Bełchatowian, których czekają ciężkie mecze z Arką oraz z Jagą. Jednak lepsze takie szanse niż żadne

Offline

 

#4 2009-05-22 12:23:44

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

ROY napisał:

Moim zdaniem Polonia Lechowi odpuści, z prostego powodu, jest to jedyny sposób aby znaleźć się w europejskich rozgrywkach pucharowych. Stanie się tak jeśli Lech wygra mistrza, bo w tedy do pucharu UEFA(Ligi Europejskiej) przejdzie drużyna zajmująca 4 pozycję w tabeli. Gdyby stało się tak jak zakładam, to Polonia musiałaby wygrać na wyjeździe mecz z Górnikiem oraz liczyć na poschnięcie Bełchatowian, których czekają ciężkie mecze z Arką oraz z Jagą. Jednak lepsze takie szanse niż żadne

Pisalem juz o tym przed meczem finalowym pucharu Polski.Polonia jak chce grac w Uefa to powinna ten mecz wygrac i ma na wtedy szanse na Uefa z 4 miejsca a jak Lech zdobedzie mistrza to w UEFA zagra Ruch Chorzow. Sorki nie UEFA a Liga Europejska

A co do takich suchych typow bo nie mam wiecej czasu dzisiaj cos wiecej napisze jutro to Polonia 1x Lechia 1x Legia 2 -> optymistyczne rozwiazanie dla mnie

Offline

 

#5 2009-05-22 12:29:58

ProVocator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Iker napisał:

A co do takich suchych typow bo nie mam wiecej czasu dzisiaj cos wiecej napisze jutro to Polonia 1x Lechia 1x Legia 2 -> optymistyczne rozwiazanie dla mnie

Optymistyczne ze względu kibicowskiego, ale czy piłkarsko Legia faktycznie jest na tyle mocna aby wygrać we Wrocławiu? Niby Śląsk o nic wielkiego nie walczy, ale wygrana z Legią zawsze jest prestiżowa i m.in dlatego Wrocławianie zagrają o pełną pulę tym bardziej, że w Warszawie przegrali wysoko bo aż 0-4.

Offline

 

#6 2009-05-23 11:06:06

JG

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: GKS Bełchatów - Arka Gdynia
Typ: 1
Kurs: 1.75
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Ekstraklasa, start godz. 17:00
Pozycja w tabeli:
GKS miejsce 5 (50 pkt.), Arka miejsce 16 (26 pkt.)

Zwycięstwo Lecha w finale Pucharu Polski z Ruchem oznaczało jedno: drużyna, która na koniec rozgrywek Ekstraklasy zajmie w lidze 4 miejsce dostanie szansę pokazania się w Lidze Europejskiej. GKS Bełchatów ma więc o co grać. Właśnie o to miejsce walczy z Polonią Warszawa, która również ma 50 pkt. Bełchatowianie grają u siebie z beznadziejną na wyjazdach Arką (1-6-7, bramki: 7:21). GKS na swoim stadionie to solidna ekipa. Podopieczni trenera Ulatowskiego przegrali przed własną publicznością tylko 3 razy w tym sezonie i dali sobie wbić zaledwie 9 bramek. Dla Arki spotkanie w Bełchatowie, to mecz ostatniej szansy. W ostatnich 10 meczach Arkowcy zdobyli tylko 3 pkt. Nie pomogła zmiana trenera. Zespół nadal gra słabo i nieskutecznie, poza tym chodzą słuchy o wewnętrznym konflikcie między piłkarzami. Arka tylko wyciąga piłki z siatki własnej bramki i przegrywa praktycznie z każdym. Swoją słabą grą już przystosowuje się chyba do poziomu I ligi i słusznie bo w sezonie 2009/10 będziemy oglądać ją właśnie w I lidze. Gdynianie są jedyną drużyną Ekstraklasy, która wiosną ani razu nie sięgnęła po zwycięstwo. Poza atutem własnego boiska trzeba wspomnieć o tym , że w składzie gospodarzy występują świetni w tym sezonie Nowak, Gol czy Cetnarski. Bełchatów nie odpuści!

Offline

 

#7 2009-05-23 11:13:25

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Odra Wodzisław - Piast Gliwice
Typ: X/X (połowa/koniec)
Kurs: 3,80
Bukmacher: Expekt

Analiza:

Matematycznie obie drużyny nie są jeszcze pewne utrzymania, stąd... należy spodziewać się ostrożnego grania, nie atakowania bramki przeciwnika za wszelką cenę, bo ogólnie z jednego punktu zarówno jedni jak i drudzy będą mogli być w sumie zadowoleni. Jak to mawiają "lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" Poza tym Odra i Piast to drużyny wybitnie underowe. W meczach z ich udziałem pada mało bramek, to wszystko m.in ze względu na twardą grę w obronie (już niejednokrotnie chwaliłem Piasta) oraz kiepską postawę graczy ofensywnych. Podsumowując, w sobotnim spotkaniu, które zostanie rozegrane w Wodzisławiu spodziewam się niezbyt ciekawego widowiska, w którym przede wszystkim będzie liczył się fakt, aby nie stracić punktów. Jedno oczko przypieczętuje utrzymanie Odry, a Piasta do niego znacznie przybliży. Typuję remis tak do przerwy jak i na koniec tego spotkania.

Offline

 

#8 2009-05-23 11:15:34

Santos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-21
Posty: 25
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Polonia Warszawa - Lech Poznań
Typ: 2
Kurs: 2.10
Buk: bet365
Analiza:

Przedostatnia kolejka polskiej Ekstraklasy zapowiada się niezwykle ciekawie. W najciekawszym meczu spotka się 4 w tabeli Polonia, z walczącym o Mistrzostwo Polski Lechem Poznań. Jest to bardzo ważny mecz dla obydwu drużyn, gdyż jak już wspomniałem wcześniej Kolejorz walczy o "majstra", a Polonia o puchary (w przypadku, gdy Lech nie zdobędzie mistrza, Warszawiacy zagrają w eliminacjach do Ligi Europejskiej, bo poznańska drużyna wygrała Puchar Polski). Jednak stawiam na Lecha, ponieważ piłkarsko jest o wiele lepszą drużyną (jeśli nie najlepszą w lidze) i jest niezwykle podbudowany po wygraniu Pucharu Polski. No i jak tu przerwać serię 19 meczów bez porażki w lidze i 4 meczów wygranych z rzędu! Takim bilansem nie może pochwalić się żadna drużyna.
Również jeśli Lech wygra w Warszawie wyrówna historię meczów z Polonią:

06/05-09 Puchar Polski Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 1:1
1:1 (OT)
1:4 (Po karnych)
25/09-07 Puchar Polski Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 3:2
02/12-05 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 2:1
12/06-05 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 0:2
25/10-03 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 1:1
17/09-03 Puchar Polski Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 1:2
28/07-96 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 2:1
26/04-98 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 1:1
03/10-98 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 1:2
01/04-00 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 5:0
25/08-02 Orange Ekstraklasa Polonia Warszawa vs. Lech Poznan 0:0

Lech jest bardzo zmobilizowany i chce pokazać, że kryzys ma już za sobą. Poznaniacy wciąż czekają też na potknięcie Wisły i nie mogą sobie pozwolić na inny wynik jak zwycięstwo z Polonią...

Offline

 

#9 2009-05-23 11:20:37

Diego

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

spotkanie:Cracovia-Górnik Zabrze
typ:X
kurs:3,15
buk:betway
analiza:zabawię się w super jasnowidza i skazuję Cracovie na spadek z ekstraklasy.osobiście nic do nich nie mam,ale patrząc na cały sezon to jest jeden z pierwszych zespołów który powinien spaść obok Arki.ewidentnie jest to drużyna swojego boiska tak jak w tym sezonie tak i w poprzednim,a takim graniem nic wielkiego się nie wygrywa,co najwyżej środek tabeli.w tym sezonie los był dla nich mało łaskawy,bo jak tu wygrywać mając tylko jednego człowieka w drużynie-Pawlusiński,który naprawdę wie co zrobić z piłką,reszta załogi poniżej średniej.w/w dostał wsparcie w postaci obieżyświata-Ślusarski,ale o 20 meczy za późno.na pczątku chciałem postawić na wygraną górników,ale po namyśle stwierdziłem że remis niezasłużony ale jednak padnie. dlaczego,dlatego że Górnik na wiosnę nie wygrał na wyjeździe poza śląskiem(raz wygrał na Ruchu,ale tam praktycznie każdy wygrywał),a po drugie za każdym razem jadąc na Cracovie nie powtórzył się wynik poprzedniej konfrontacji.ostatnią potyczkę wygrała Cracovia to teraz wypada na remis lub zwycięstwo Górnika.ja skłoniłem się na remis

Offline

 

#10 2009-05-23 11:28:55

ROY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok
Typ: 2
Kurs: 4,40
Bukmacher: bwin.com

Rozumiem wysoki kurs na Jagę, tylko dlatego że słabo gra na wyjazdach, ale kiedy ta niechlubna passa nie zdobywania punktów na terenach rywala ma sie skonczyc jak nie z słabą Polonią Bytom ? Wiem, że ta druzyna urywa punkty rywalom z wyższej półki, ale w starciach z niżej notowanymi rywalami nie graja az tak dobrze i nie muruja bramki dlatego pada dużo goli, wydaje mi sie ze tymr azem Jaga przełamie swoja niemoc i wygra ten mecz lub co najnizej go zremisuje (X2). Polonia ostatnio nie zachwywa, fartowna wygrana z Arką (choc 80 minut przegrywali) i kleska z Legia (1-3) pokazuja jak duze szanse ma Jaga w starciu z Polonia. Ja wierze w Franka i Grosika, kurs jest nader wysoki.

Offline

 

#11 2009-05-23 11:29:01

ROY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Typ: 1
Kurs: 4.70
Bukmacher: Expekt
Analiza:
Już dziś odbędzie się przedostatnia kolejka spotkań w ramach Ekstraklasy. W spotkaniu, które typuję, zmierzą się Śląsk Wrocław z Legią Warszawa. Dużym faworytem tego meczu wg bukmacherów są goście ze stolicy. Ja jestem zupełnie odmiennego zdania tutaj. Śląsk Wrocław nie tak dawno zdobył Puchar Ekstraklasy pokonując w finale Oderkę Wodzisław 1-0 i to na ich terenie. W lidze już Wrocławianie o nic nie walczą. W odmiennej sytuacji sa Legioniści. W tym sezonie nie zdobyli oni żadnego pucharu. Ciągle jednak walczą o mistrzostwo Polski z Lechem Poznań oraz przede wszystkim z obecnym liderem Wisłą Kraków. Z tych 3 drużyn to Legia ma najmniejsze szanse na zdobycie tego trofeum. Moim zdaniem już dziś szanse te zostaną rozwiane i to szybko.
Przypuszczalne składy na dzisiejszy mecz:
Śląsk Wrocław: Kaczmarek - Socha, Celeban, Pawelec, Wołczek, M. Gancarczyk, Łukasiewicz, Dudek, Ulatowski, J. Gancarczyk, Sotirović.
Legia Warszawa: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Kiełbowicz, Radovic, Giza, Borysiuk, Iwański, Rybus, Paluchowski.
Szkoda bardzo, że w Śląsku zabraknie Sebastiana Mili, który bez problemów poradziłby sobie w kadrze reprezentacji Polski. Bardzo mi się podoba gra tego piłkarza. Świetny przegląd pola, ładne podania i dobry strzał to bez wątpienia jego atuty. Mimo tej straty Śląsk i tak ma bardzo mocny skład. W bramce niezły Kaczmarek, którego pamiętam podczas meczu w 1 lidze STW-Śląsk gdzie bronił w takich sytuacjach, że głowa mała. Niezła obrona Wrocławian plus mocny środek pola i fajna gra skrzydłami plus do tego w ataku Vuk, który gdy tylko będzie troszkę skuteczniejszy może coś ustrzelić. Jak tak patrzę na 1 skład Legii na mecz to podziw bierze jak taka drużyna może myslec wogóle o Mistrzostwie Polski. Bramkarz plus obrona jescze wygląda jako tako. Ale pomoc plus atak to już kosmos. Radovic, Giza, Borysiuk czy ,,snajper'' Paluchowski to raczej prezentują poziom 1 ligowy. Roger ma usiąść na ławce bo ostatnio przechodzi obok meczy co widać ewidentnie. Widocznie już przygotowuje się do gry w Holandii. Kurs wystawiony przez Expekt, 4.70 na gospodarzy wygląda bardzo ładnie. A i szanse są spore. Śląsk napewno zagra bez obciążeń na luzie. A wiadomo jak łatwiej gra się na takiej swobodzie. Do tego ładnie będa chcieli się pożegnać ze swoimi bardzo dobrymi kibicami. Plus przyjazn na linii Wrocław-Wisła Kraków też może tu podziałać na piłkarzy Śląska.... Moim zdaniem Śląsk wygra tu zdecydowanie 3-0 i rozwieje słabiutkiej Legii nadzieje na Mistrza Polski.

Offline

 

#12 2009-05-23 11:36:55

Bools

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 33
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Polonia - Lech
Typ: Gol od 31-szej minuty lub później
Kurs: 2.10
Bukmacher: Expekt

Ważne spotkanie dziś zostanie rozegrane w Warszawie w ramach przedostatniej kolejki Orange Ekstraklasy. Druzyna Polonii Warszawa będzie podejmować kandydata na Mistrza Polski Lecha Poznań.
Lech dał się w tym sezonie, a szczególnie w ostatnich meczach poznać jako drużyna strzelająca gole w końcówkach. W ostatnich pięciu spotkaniach w trzech Lechici zdobywali gole pod koniec drugiej połowy, a w jednym pod koniec pierwszej. Rzadko kiedy podopieczni Franciszka Smudy pokonywali bramkarzy przeciwników w pierwszych 30 minutach. Podobnie Polonia. "Czarne Koszule" również bardziej upodobały sobie końcówki meczów.
Ogólnie w tym spotkaniu spodziewam się małej ilości goli. Polonia obok Legii to drużyna, która straciła najmniej goli na własnym terenie, zaledwie 7. Lech natomiast skutecznościa na wyjeździe imponuje, jednak tak jak już wcześniej wspomniałem gole zdobywa główni w drugiej połowie bądź w koncówce połowy pierwszej.
Myślę, że na samym początku tego meczu Lech nie będzie chciał zdecydowanie zaryzykować. Smuda wie, że stracona bramka w Warszawie może bardzo pokrzyżować jego plany o wywiezieniu z Konwiktorskiej trzech punktów i dlatego Lech powinien grać to co potrafi najlepiej czyli czekać i męczyć rywala a w końcówce dobić go i zdobyć cenne punkty. Typuje w tym meczu 1-0 dla Lecha Poznań i licze, że Lechici jak zwykle gola strzelą pod sam koniec spotkania.

Offline

 

#13 2009-05-23 15:41:49

zdziwiony1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 13
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie : Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
Typ : 1
Kurs : 4,50
Buk.: Bwin
Analiza : Już dzisiaj o godzinie 17:00 na stadionie we Wrocławiu zostanie rozegrana 29 kolejka Polskiej Ekstraklasy , czyli przed ostatnia . Zajmujący 6 pozycje w ligowej tabeli , Śląsk Wrocław będzie podejmować na własnym ternie 3 w tabeli Legię Warszawa . Myślę , że dzisiaj Śląsk zrobi wszystko aby wygrać to spotkanie , aby pożegnać godnie bardzo udany sezon 2008/2009 !
Śląsk u siebie ma bilans 8-3-3 , natomiast w bramkach 24:11 . A wiec jak widać są strasznie mocni na własnym ternie . Sezon już na 100 % ukończą na 6 pozycji , a wiec mogą podejść do tego spotkania na luzie . Do Wrocławia przyjżdza Legia , która wciąż walczy o mistrzostwo kraju . Aktualnie zajmują 3 pozycje i mają na swoim końcie 57 pk , a wiec tyle samo co Lech , i o 1 pk mniej od Wisły . Zespół Legii w ostatnim czasie spisuje się bardzo słabo . I mogę powiedzieć , że aktualna Legia to nie jest zespół na Europejskie Puchary , a tym bardziej na mistrza kraju ! Na wyjeździe mają bilans 6-3-5 , natomiast w bramkach 13:9 , a wiec nie grają najlepiej na wyjazdach , a we Wrocławiu gra się bardzo ciężko . Dzisiaj spodziewam się zwycięstwa w graniach 2:1 dla Śląsk Wrocław dlatego gram na nich , ponieważ w aktualnej sytuacji są o wiele lepszym zespołem od Legi !!

Offline

 

#14 2009-05-23 15:42:01

zdziwiony1

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 13
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Polonia Warszawa - Lech Poznań
Typ: 1
Kurs z Bwin: 3,70

Piłkarski sezon w polskiej lidze jest bardzo emocjonujący. O mistrzowski tytuł walczą 3 zespoły, a o utrzymanie od 4-5 zespołów. Zdobycie przez Lecha mistrzostwa spowodowało, że w wypadku nie zdobycie przez poznaniaków mistrzostwa w Lidze Europejskiej zagra 4 drużyna ekstraklasy. W ten sposób otworzyła się drużynie Polonii furtka do gry w pucharach. O czwarte miejsce walczą wspólnie z Bełchatowem, który ma raczej łatwe zadanie w 29 kolejce, gdyż mierzy się ze słabiutką Arką Gdynia. Bilans bezpośredni Polonii i Bełchatowa jest korzystny dla zawodników ze stolicy, więc jeżeli nadal będzie remis punktowy przewagę mają Poloniści. Taki obrót spraw powoduje, że Polonia musi wygrać dzisiejszy mecz, gdyż porażka wyeliminuje ich praktycznie z walki o LE. Zawodnicy z Konwiktorskiej zdają sobie sprawę, że pokonanie Lecha może pozwolić im "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu", ponieważ wyeliminują tym samym Lecha z walki o mistrzostwo oraz nie zależnie od wyniku w Bełchatowie zostaną na czwartym miejscu w lidze. Forma poznaniaków jest daleka od optymalnej lub nawet średniej. Oglądając ich mecze widać już zmęczenie sezonem. 3 z rzędu remisy w lidze, w ostatniej kolejce męczarnie z Lechią, Puchar Polski zdobyty w bardzo przeciętnym by nie powiedzieć słabym stylu. Wyniki Polonii są również dalekie od dobrych, jednak to jest chyba najważniejsze spotkanie sezonu dla nich. Przy lekkim uśmiechu losu mogą dostać się do europy. Może i nie zasłużyli, ale piłka nie zawsze jest sprawiedliwa. Obstawiam, że po żenującym widowisku wygrają zawodnicy Polonii, choć po nich to nigdy niczego nie można być pewnym.

Offline

 

#15 2009-05-23 16:02:55

dasko

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 13
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Spotkanie: Cracovia - Górnik Z.
Data i godzina: 23.05.09 godz. 17:00
Typ: 2
Kurs: 3,90
Bukmacher: Betsafe
Analiza:
Dziś o 17:00 w Krakowie odbędzie się arcy ważny mecz dla Górnika Zabrze i Cracovii Kraków. Obydwie drużyny walczą o to, aby zostać w Ekstraklasie.Górnik jak i Cracovia mają tyle samo punktów (2, lecz Cracovia ma lepszy stosunek bramek. Zawodnicy z Zabrza są przedostatni w tabeli, a Cracovia jest miejsce wyżej. Ten mecz prawodopodobnie zadecyduje o tym kto z tych drużyn zostanie w Ekstraklasie. Górnik jak i Cracovia wygrali swoje ostatnie mecze. Podopieczni Henryka Kasperczaka pokonali Odre Wodzisław 2:0, zaś Cracovia pokonała po cięzkim meczu GKS Bełchatów 1:0. Sądzę, że dziś Górnik pokona Cracoive ponieważ ten zespół dysponuje lepszym składem i warto zaznaczyć że w Cracovi zabraknie Derbicha który w ostatnim meczu dostał czerwoną kartkę. ,,Nasz Górnik nigdy nie spadnie!!!"

Offline

 

#16 2009-05-24 00:00:02

Czeski_

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 23
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

wlasnie przed chwilka skonczylem szybka analke grin ostaniej kolejki

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa --> 1, lepiej nie chce myslec co mogloby sie stac gdyby Gornik tego nie wygral. Pewnie bylaby leTka pacyfikacja sektora gosci + ochroniarzy/policji. A moze i szatni Gornika smirk Peffka jest 16 000 [oficjalnie] kibicow. Najwazniejszy mecz w sezonie. WYGRAC, a potem spoglaac na wyniki innych. Z drugiej strony ciekawi mnie fakt czy Polonia bedzie walczyla o te puchary... raz odpuszcza Cracovii, aby walczyc z Lechem. Gdzie tu logika

Lech Poznań - Cracovia --> 2, Smude interesowalo tylko mistrzostwo... ale je przegrali i nawet nie licze ze beda chcieli zrehabilitowac sie u siebie. Odpuszcza mecz, a kibice Lecha przymkna oko na porazke, wszakze swoim pomoga

Legia - Ruch --> 1, wynik znany byl juz po polfinale PP wiec punkty izii...

LKS - Polonia B. --> 1X, nawet osolabienia nie przeszkodza w zdobyciu min. 1 pkt. Wydaje mi sie ze wszyscy poleca na 1, a bedzie X. Wszkaze tylko 1 punkt potrzeba aby sie utrzymac.

Wisla - Slask ---> X, jak dla mnie peffa. Wisla, Lechia, Slask hehhe Wroclaw o nic juz nie gra, a dzis dobitnie przyczynili sie do mistrza Wisly. Krakow nie bedzie chcial ziomalom zrobic krzywdy, a kibice pewnie wybacza ze Wisla nie wygra u siebie ostatniego bardzo radosnego meczu

Piast - Lechia --> 1X, Lechia pewnie bedzie walczyla jak lew i wg mnie bez czerwonej kartki sie w tym meczu nie obejdzie. Piast po zwyciestwie z Odra powinien juz swietowac, tak pewnie wszyscy pomysla, a tu psikus... Jesli Gornik sie utrzyma to na lato bramkarz Piasta bedzie kupiony przez Zabrze. Mozecie sie zdziwic, ale jest on fanem Gornika, wiec pewnie bedzie bronil jakby byl to mecz o utrzymanie. No i pewnie kwota transakcji bedzie troche zawyzona niz realna cena wink

Arka - Odra --> X, Arka wg mnie bez szans na pozostanie, nawet jak wygra... Odra potrzbuje punkty aby byc 100% pewny utrzymania. Wiec gdzie tu znalezc zloty srodek... a no w remisie.
Jednak gdyby tak, jakims dziwnym trafem Odra przegrala, a Lechia i Gornik wygral, to chyba Odra spada

To sa moje wygibasy na temat Ekstraklasy. Nie ma co sie chowac z analizami i typami. Wg mnie tylko 2-4 spotkan bedzie do grania, reszta blok albo smieszne kursy.

Za tydzien --> Gornicy TYLKO ZWYCIESTWO !

Offline

 

#17 2009-05-26 14:13:04

Skilor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 23
Punktów :   

Re: 29 kolejka Ekstraklasy [23.05.2009r.]

Na spokojnie przeanalizujmy spotkania w wykonaniu Arki tej wiosny w ekstraklasie.

Jagiellonia - Arka 3:0
Żenujący występ żółto-niebieskich.
Górnik Zabrze - Arka 2:2
Powalczyli, mieli trochę szczęścia i udało się zdobyć punkt.
Arka - Piast Gliwice 0:1
Kompromitacja.
Lech Poznań - Arka 0:0
Szczęśliwy remis, na który Arka nie zasłużyła, a taki wynik najprawdopodobniej pozbawi Lecha mistrzostwa.
Arka - Legia Warszawa 0:1
Troszeczkę lepsza gra, ale co z tego, skoro bez zdobytej bramki i punktów?
ŁKS Łódź - Arka 3:0
Jeden z najgorszych występów w tym roku.
Arka - Wisła Kraków 0:1
Szansa na zdobycie choćby jednego oczka była, ale to bardziej ze względu na fatalną grę Wisły, niż dobrą postawę Arki.
Lechia Gdańsk - Arka 2:1
Wstyd, porażka na całej linii.
Arka - Śląsk Wrocław 3:3
Bardzo szczęśliwy remis, który zawdzięczać można obrońcy gości, choć z drugiej strony gdyby Arka nie walczyła, to pewnie punktu nie byłoby.
Polonia Bytom - Arka 2:1
Zabójcza końcówka gospodarzy, żółto-niebiescy popłynęli, a szanse na zwycięstwo były ogromne.
Arka - Ruch Chorzów 1:2
Kolejna porażka po żenującej grze i gromkie "wypierdalać" z trybun.
GKS Bełchatów - Arka 1:1
Bardzo przyzwoita postawa Arki, nieuznana prawidłowo zdobyta bramka, było blisko wygranej, choć gdyby w pierwszych 20 minutach GKS wykorzystał trzy 100% szanse, to nie byłoby o czym mówić.

Bilans w rundzie wiosennej:

Zwycięstwa - 0
Remisy - 4
Porażki - 8

Bilans bramek: 9-21

Jak padały bramki?
W Zabrzu Pietroń strzelił bramkę po kontrze, a Żuraw po stałym fragmencie gry.
W Gdańsku Trytko w doliczonym czasie gry umieścił piłkę w siatce po wrzutce z lewej strony.
W Gdyni ze Śląskiem trafienie uzyskał Zakrzewski strzałem głową po rzucie rożnym, Niciński dziwnym wślizgiem po błędzie Fojuta, trzecią z kolei sam Fojut.
W Bytomiu Żuraw z rzutu karnego.
W Gdyni z Ruchem Żuraw z rzutu karnego.
W Bełchatowie Niciński po stałym fragmencie gry i zamieszaniu w polu karnym.

Arka w tym roku zdobyła tylko dwie bramki po akcji, w obu przypadkach były to kontry.
Prawdę mówiąc widać mały "postęp" w ostatnich meczach, ale niestety wydaje się, że jest już za późno.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.legends-of-shinobi.pun.pl www.chaotic.pun.pl www.modelarstwo.pun.pl www.zabkowiceslaskie.pun.pl www.cs4you.pun.pl