Typerium.pun.pl

Zapraszamy do udziału przedsięwzięciu którego zadaniem jest pokonanie bukmachera .


  • Index
  •  » Bundesliga
  •  » 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

#1 2009-05-18 20:27:16

LucasWr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 25
Punktów :   

34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)



VfL Wolfsburg - Werder Brema
Eintracht Frankfurt - Hamburger SV
Bayern Monachium - VfB Stuttgart
Energie Cottbus - Bayer Leverkusen
Arminia Bielefeld - Hannover 96
Karlsruher SC - Hertha BSC
Bor. M'gladbach - Borussia Dortmund
FC Schalke 04 - 1899 Hoffenheim
1. FC Köln - VfL Bochum



Zapraszam do komentowania i zamieszczania analiz.

Ostatnio edytowany przez LucasWr (2009-05-18 20:27:47)

Offline

 

#2 2009-05-18 20:28:10

LucasWr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 25
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Trudna kolejka. No niby za pewniaka można uznać Wolfsburg. Tyle tylko że w przypadku jakichkolwiek punktów Bayernu wystarcza im remis (mają lepsze bramki oraz bezpośrednie starcia - nie wiem które się liczy). Nie wiem jak byłoby w przypadku wygranej Stuttgartu bo bramki Wolfsburg ma lepsze ale bezpośrednie starcia 4:1 4:1 (po 1 zwycięstwie). Będą kalkulować? Chyba jednak nie...

Cd właśnie meczu Bayernu ze Stuttgartem no to jest to ważny mecz dla obu zespołów bo ten kto przegra prawdopodobnie wyleci z pierwszej trójki aspirującej do LM. W przypadku remisu wyleci Stuttgart. A to dlatego że z tyłu czai się Hertha która prawdopodobnie pokona ostatni Karlsruher który chyba przeszkadzać jej nie będzie.

Wydaje się że Hamburger powinien swój mecz wygrać ale gdyby im zależało na konkretnym miejscu to wygrali by i z Kolonią. Dlatego ich nie polecam ruszać. Ewentualnie ciekawe jest że w każdym wyjazdowym meczu tracili bramkę.

Na Arminie niski kurs ale z tego co patrzyłem to już spadli bo Borussi M. nie ścigną

Jeśli już grać to za niedużą stawkę:
Wolfsburg - Brema 1
Karlsruher - Hertha 2
Bayern - Stuttgart 1x

Offline

 

#3 2009-05-18 20:50:23

Obserwator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 58
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Ostatnie KSC nie bedzie przeszkadzać Herthcie? Bzdura. KSC w razie wygranej ma szanse na utrzymanie, jeśli jakiś inny zespół się potknie. Tak wiec będą gryźć trawe od początku meczu. A w ekipie Berlińczyków atmosfera nie jest najlepsza. Wszyscy są zawiedzeni remisem z Schalke i odpadnięciem z walki o mistrza. HSV? Ja postawię sobie na nich. Niezrozumiałe jest dla mnie pisanie, że "gdyby im zależało na konkretnym miejscu to wygrali by i z Kolonią". Z Koln po prostu bardzo słabo zagrali, widać u nich zmęczenie i z leka brak motywacji po odpadnieciu z walki o jakiekolwiek cele. Eintracht nie ma sie najlepiej, szczególnie w defensywie, wiec cieżko im będzie powalczyć na powaznie z HSV. Hamburg ma spore szanse na udział w Lidze Europejskiej, czy jak to się tam teraz bedzie nazywać, bo BVB gra na trudnym terenie z Gladbach, które musi wygrać, jesli chce sie utrzymać. Tak wiec 3 pkt pewne nie sa.

Offline

 

#4 2009-05-18 22:59:57

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Arminia ma o co walczyc, bo przeciez baraze sa stokroc lepsze od ostatecznego spadku, nieprawdaz? I raczej z grajacym o nic Hannowerem jakos sobie poradza, bo defensywa gosci na wysokim poziomie nie stoi, byleby gracze z Bielefeldu nie zmarnowali sytuacji strzeleckich. HSV w ogole nie tykam, bo niby powinni wygrac, ale z tymi ostatnimi wynikami wcale mnie nie przekonuja, a kurs jak na gre na wyjezdzie zalosny. Co do Gladbach to oni juz sobie zapewnili spadek, o ile zle nie widze. Przeciez maja 3pkt przewagi na kolejnymi zespolami i znacznie lepszy bilans bramkowy, wiec kurs 2 na BVB wydaje sie mi calkiem niezly, ktora z takimi slabiakami w tym sezonie naprawde dobrze sobie radzi, a tylko zwyciestwo daje im pewnosc gry w Lidze Europejskiej, wiec innego wyniku niz zwyciestwo gosci nie widze. W sumie najpewniejszy wydaje sie mi Wolfsburg, ktoremu moze i starczyl by remis, ale nie potrafie sobie ich wyobrazic w roli zespolu uwaznego z tylu. Oni po prostu strzela jak najwiecej bramek, by przypieczetowac mistrzostwo, a poza tym Werder bedzie przeciez po meczacym spotkanie w finale UEFA i spodziewam sie podobnego wyniku jak z BVB lub Bayernem, jesli nie wiekszego wymiaru kary.

Offline

 

#5 2009-05-18 23:06:17

Doberman90

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 54
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Fakt kolega ma racje bo trzeci od końca zespół gra baraże (ze względu na to polecam typ na Arminię). No ale mimo to sportowo nie ma chyba co porównywać obydwu zespołów. Zobaczymy czyja ambicja przeważy. Jednak ze względu na uświadomienie mnie przez Akarina odpuszczam ten mecz.

A cd Hamburgera podtrzymuje swoje zdanie bo zespół zmęczony niekoniecznie oznacza zespół nieambitny a właśnie taki styl prezentuje HSV. We frajerskim stylu odpadli z PU oddając całkowicie inicjatywę Werderowi. W lidze także nierówna forma. A porażka z Kolonią była po prostu głupia. Z drugiej strony dla Eintrachtu mecz o nic a HSV może się obudzi.

To w końcu liczą się bramki czy bezpośrednie mecze? Jak bramki to Borussia M. już ma utrzymanie więc typ na Borussie Dortmund byłby faktycznie dobry

Offline

 

#6 2009-05-19 21:02:36

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Liczy się najpierw stosunek bramkowy. Potem bezpośrednie mecze. Potem ilość strzelonych bramek. Potem ilość strzelonych bramek na wyjeździe.

To tak ogólnie mówiac.

Gladbach jeszcze takie pewne utrzymania nie jest, bo w razie porażki z BVB i wygranej Arminii kilkoma bramkami mogą spaść na miejsce barażowe. A jesli Cottbus wygra wysoko to już w ogóle.
Trzeba jednak patrzeć realnie.
Cottbus ma małe szanse na zwycięstwo. Ja w ich meczu bym stawiał na: Both team to score? TAK i czystą 2.

W meczu Arminia - H96 over wydaje mi się najlepszym rozwiazaniem. Bielefeld musi zaatakować, Enke w bramce nie zdoła przez cały mecz powstrzymywać ataków gospodarzy. Do tego oba zespoły są słabe w defensywie, a w H96 jeszcze Farenhost jest kontuzjowany.

Na pewno postawię takie cudo:

Bayern - VFB 1
Wolfsburg - Werder 2

Może wpadnie.

HSV zagram dlatego, że wciaz walczą o udział w Lidze Europejskiej. BVB gra na trudnym terenie, wiec sie mogą potknąć. A HSV gra z osłabionym Eintrachtem. Też można over.

Co by tu nie mówić zapowiada sie ciekawa ostatnia kolejka.

Offline

 

#7 2009-05-19 21:54:45

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Wiadomo, ze ciekawa, bardzo mnie to cieszy, choc martwi, ze tyle czynnikow jest potrzebnych, by Bayern zdobyl mistrza I mimo, ze kibicuje im od wielu lat i w najgorszych chwilach to musze powiedziec obiektywnie, ze nie wierze w jego zdobycie. Dla mnie 1 na Wolfsburg jest najpewniejsza z calej kolejki, dlaczego tak jest napisalem pare postow wczesniej. Bayern u siebie bedzie mial trudne zadanie, zdecydowanie musza wygrac, ale to samo moze powiedziec Stuttgart, bo przeciez Hertha tez moze to zrobic i wyprzedzic obydwa zespoly w przypadku remisu lub jeden w przypadku porazki. Dlatego jestem pewien, ze mecz bedzie zazarty i obfitywal w emocji i gole, zobaczymy na czyja korzysc. Arminia jak juz pisalem powinna wygrac, ale nie spodziewam sie gradu goli z ich strony, pomimo obrony H96, Arminia to nie VfL, wiec wynikow sprzed lat raczej nie powtorza. Z drugiej strony m.in. dlatego tez przewiduje, ze BVB wyzej niz 2 bramkami nie wygra, bo nawet przy dwubramkowej roznicy wygranej Arminii i tak zostana w BL. Co do Energie to 7 bramek z pewnoscia nie odrobia, ale zawsze musza liczyc na potkniecie sasiadow o miejsce wyzej z tabeli. Zgadzam sie, ze w meczu z Bayerem obie strzela, gospodarze musza cos wreszcie strzelic i to nieraz, a goscie forme strzelecka maja i dotychczas nie mieli z tym problemow w Cottbus.

Offline

 

#8 2009-05-22 12:17:20

ROY

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 36
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

biorac pod uwage fakt ze kibice Herthy i Karlsruher trzymają sztame to ja odpuszczam ten mecz. Jesli hertha wygra (i tym samym Dortmund co najwyzej zremisuje z Moenchgladbach) to Karlsruher spada z ligi (jesli oczywiscie Arminia nie wygra z Hannowerem). CIezko wytypowac tutaj zwyciezce, wszsytko zalezy od motywacji kadzej ekipy. Jedni walcza o ligowy byt, drudzy o Lige Mistrzów. Kurs trochę mały na Herthe (ok 1.60). Ja chyba odpuszcze ten mecz.

NIe takie wałki zdarzały się w bundeslidze

Offline

 

#9 2009-05-22 12:22:29

Iker

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 42
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Wilka wystarczy remis do majstra bo bardzo watpliwe jest by Bayern pokonal Stutgart 7 golami a tym bardziej by Stutgart wygral wynikiem dwucyfrowym. Najpierw zobacze co Werder pokaze jutro ale i tak najpewniejszy wydaje sie tu over choc zapewne kurs bedzie mizerny.

Inne propozycje nad ktorymi sie zastanawiam to czysta dwojka na BVB, tu mysle ze zdecyduje obecna forma zespolow bo obie ekipy maja o co grac i determinacji nikomu nie zabraknie.
Oraz typ na obie strzela w meczu Bayernu, graja dwie druzyny ofensywne a obrona Bayernu mnie nie przekonuje.

Offline

 

#10 2009-05-22 12:31:04

ProVocator

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 14
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Wolfsburg gra o mistrzostwo, Werder nie gra o nic.
Werder zmęczony po 120 minutach biegania w finale pucharu UEFA, nie powinien zbyto przeszkodzić Wilkom w zdobyciu upragnionego trofeum, Vfl rozpędzone u siebie nie powinno stracić punktów jak i mistrzostwa, które tylko jakaś katastrofa może im odebrać.
Mecz Bayernu oceniam 50/50, zwłaszcza przy bardzo słabej postawie obrońców Monachijczyków.

Mój typ: Wolfsurg @ 1.55

Offline

 

#11 2009-05-22 12:35:59

Stokal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 41
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Przed nami ostatnia kolejka sezonu 2008/2009 w Bundeslidze, która powinna przynieść sporo emocji. Największe szanse na zdobycie mistrzostwa Niemiec ma VfL Wolfsburg prowadzony przez Felixa Magatha, który zagra z finalistą p. uefa na własnym terenie i tak na dobrą sprawę potrzebuje punkty do tytułu, z czym nie będzie problemu. W walce o zajęcie drugiej i trzeciej lokaty liczą się ekipy Bayernu, Stuttgartu, a także Herthy i to ci ostatni mają największe szanse na zapewnienie sobie gry w Lidze Mistrzów, bowiem zagrają na terenie KSC, a więc drużyny spadkowicza. Natomiast Bayern zagra z VfB w Monachium i nie może przegrać. Wciąż trwa walka także o piąte miejsce pomiędzy Borussią, a HSV i trudno przewidzieć rozstrzygnięcie tej bezpośredniej potyczki, bowiem oba zespoły czekają potyczki wyjazdowe. Jak już wspomniałem, ligę opuszcza KSC, a teoretyczne szanse na pozostanie mają gracze Energie i Arminii, ale wg mnie nic specjalnego nie ugrają. Ekipy Wichniarka i Kukiełki musiałyby wysoko wygrać swoje mecze, a także liczyć na porażkę Borussii M'gladbach, co jest możliwe, ale poprawienie stosunku bramek raczej nie.

VFL Wolfsburg - Werder Bremen
Typ: Wolfsburg @ 1.40

Offline

 

#12 2009-05-22 12:36:08

Stokal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 41
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Ciekawa sytuacja z meczem Arminia - Hannover 96 :-o
Pod uwagę trzeba wziąć dwa rozwiązania.
1) gospodarze będą w stanie wygrać co najmniej czterema bramkami, czyli gramy handicap 0-1 1 2.60
2) gospodarze nie wierząc w szanse utrzymania (czyt. wysokiego zwycięstwa) oleją ten mecz, czyli gramy X2 2.20

O ile bezpośredni rywal w walce o utrzymanie - Borussia M'gladbach przegra swój mecz, bo taki scenariusz jest bardzo realny, to Arminia musi strzelić cztery bramki - dużo zamieszenia, ja w taki obrót spraw po prostu nie wierzę. W sumie to nawet nie jest to kwestia wiary, a po prostu obiektywnej oceny szans klubu Wichniarka na wygranie, a co za tym idzie ewentualne utrzymanie się w lidze. Jeżeli przegrywa się najważniejszy mecz ostatnich tygodniach z 1899 Hoffenheim i to przed własną publicznością, to nie ma czego szukać w 1. Bundeslidze. Przed tygodniem zanotowali kolejną wpadkę, tym razem w Dortmundzie, przegrywając - uwaga 0:6! Jedyne co mnie troszeczkę niepokoi i martwi, to fakt, iż Hannover w ostatniej kolejce także skompromitował się po całości - porażka z Wolfsburgiem 0:5 i to u siebie. Akurat H96, to dość charakterny zespół, po którym w sumie można spodziewać się wszystkiego. Przegrali mecz z najprawdopodobniej mistrzem kraju, ale wcześniej wygrali z KSC 3:2, odrabiając dwubramkową stratę. Stać ich na dobry wynik w ostatnim spotkaniu tego sezonu i co więcej, nie czują żadnej presji, bowiem o nic nie grają. Arminia jak wspominałem ma tylko teoretycznie szanse na utrzymanie, ale jak dla mnie wynoszą one 0%. Ciśnienie na trybunach będzie duże, co może nie sprzyjać piłkarzom. Rozejrzę się w tym temacie, poczytam trochę i zdecyduję się na konkretny typ ;-)

Offline

 

#13 2009-05-22 12:45:04

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Największym kandydatem do mistrzowskiego tytułu jest drużyna Wolfsburga. "Wilki" zagrają swój mecz na własnym stadionie z Werderem Brema, dla którego to spotkanie będzie bez większego znaczenia. Zawodnicy Thomasa Schaffa po środowej porażce w finale Pucharu UEFA na pewno stracili już ochotę do gry w tym sezonie, a o starcie w Lidze Europejskiej mogą pomarzyć, ponieważ zajmują odległą 10 pozycje. Motywacji za to nie zabraknie podopiecznym Felixa Maghata, którzy w ostatniej kolejce rozgromili na wyjeździe drużynę Jacka Krzynówka Hannover 96, aż 5-0! Czy niezawodny duet napastników Edin Dzeko - Grafite zapewni Wolfsburgowi trzy punkty i upragniony pierwszy mistrzowski tytuł w historii klubu? Na to pytanie poznamy odpowiedź w sobotnie popołudnie.

Do najciekawszego spotania w 34. kolejce dojdzie w Monachium, gdzie miejscowy Bayern, który wciąż ma szanse na mistrzostwo kraju zmierzy się z bezpośrednim rywalem w tabeli, a zarazem kandydatem do tytułu zespołem VFB Stuttgart. Monachijczycy nie spisali się w poprzednim tygodniu i zaledwie zremisowali 2-2 na wyjeździe z Hoffenheim, a ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Natomiast podopieczni Markusa Babbela pewnie wygrali 2-0 z nisko notowanym zespołem Energie Cottbus. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jak będzie przebiegało to spotkanie, ponieważ obie drużyny odniosły w ostatnim czasie wiele cennych zwycięstw, jednak mając w swoim składzie takie gwiazdy jak Ribery, Toni czy powracający po kontuzji Klose, a także przewagę własnego stadionu, szanse Bayernu są dużo większe. Smaczek temu spotkaniu dodaje fakt, że obecnym trenerem Stuttgartu jest były zawodnik Bayernu Monachium - Markus Babbel, dla którego będzie to dodatkowa motywacja do zwycięstwa w tym spotkaniu, jak i całej Bundeslidze.


Zespół Herthy Berlin, który po remisie w ostatniej kolejce z Schalke 04 stracił szanse na triumf w lidze, wciąż walczy o start w Lidze Mistrzów. Zespół Lucienia Fevre dzieli zaledwie jeden punkt straty do powrotu do światowej elity. W 34. kolejce rozegrają oni wyjazdowe spotkanie z walczącym o utrzymanie zespołem z Karlsruher. Nie będzie to wcale łatwy mecz dla Berlińczyków, ponieważ piłkarze beniaminka na pewno szybko nie złożą broni. Zeszłotygodniowe zwycięstwo na gorącym terenie w Bremie uskrzydliło drużynę prowadzoną przez Rolfa Dohmena.

Offline

 

#14 2009-05-23 11:06:38

JG

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-23
Posty: 27
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

potkanie: Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund
Typ: 2/2
Kurs: 3.20
Bukmacher: bet-at-home

Analiza: Już jutro poznamy odwiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania odnośnie rozgrywek 1. Bundesligi. Spotkanie rozgrywane na Stadion im Borussia Park w Mönchengladbach, w którym miejscowe Źrebaki pod wodzą Hansa Meyera podejmować będą Borussię z Dortmundu, da nam odpowiedź na jedno z nich. Czy piłkarze Jurgena Kloppa utrzymają 5. lokatę w ligowej tabeli i wystartują w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej UEFA?
Gospodarze nie mogą być jeszcze pewni utrzymania i przynajmniej jeden punkt zdobyty w sobotnim pojedynku zapewniłby im grę na pierwszoligowych boiskach w przyszłym sezonie. Ale nawet porażka w jutrzejszym meczu nie oznacza w ich przypadku spadku do 2. Bundesligi, gdyż dużo będzie zależało od rozstrzygnięć w innych konfrontacjach (ściślej rzecz biorąc od wyników pojedynków Arminii z Hannoverem i Energie z Bayerem, w których Arminia, bądź Energie musiałyby odnieść bardzo wysokie zwycięstwa).
Borussia Dortmund, która na finiszu rozgrywek mogła się poszczycić serią 7 kolejnych zwycięstw, przed 2 tygodniami poległa w spotkaniu z (nowym mistrzem) Wolfsburgiem. Nie załamała się tym jednak i już w kolejnym meczu rozgromiła Arminię 6:0!
Hans Meyer w dalszym ciągu nie może skorzystać ze zmagających się z urazami Steve'a Gohouriego, Roba Frienda, Gala Albermana i Jauresa. Z kolei Jurgen Klopp będzie zmuszony radzić sobie bez Nevena Suboticia i Kevina-Prince'a Boatenga.
Piłkarze BVB, by nie dać się wyprzedzić będącemu tuż za ich plecami HSV (taka sama ilość punktów i dość łatwa wyjazdowa przeprawa z Eintrachtem), muszą jutrzejsze spotkanie wygrać. Moim zdaniem wygrają i to pewnie, udowadniając tym samym, że zasługują na grę w europejskich pucharach.

Przypuszczalne składy obu drużyn:
Borussia Mönchengladbach: Bailly - Stalteri, Brouwers, Dante, Daems - Bradley, Galasek, Levels - Matmour, Marin - Colautti
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Owomoyela, Hünemeier, Santana, Dede - Kehl - Blaszczykowski, Sahin - Hajnal - Frei, Valdez

Offline

 

#15 2009-05-23 11:13:00

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Spotkanie: Arminia Bielefeld - Hannover 96
Typ: Handicap (0:1) 1
Kurs: 2.40
Buk: bet-at-home

Analiza: Wybrałem ciekawie zapowiadający się mecz pomiędzy Arminia a Hannoverem. DLa gospodarzy to ostatni mecz czasy, na to żeby uniknąć spadku i żeby w najgorszym wypadku zagrać w barażach o Bundeslige. Arminia nie ma zbyt dobrego bilansu u siebie ( 2 zwycięstwa, 7 remisów , 7 porażek), jednak jeszcze gorzej prezentuje się Hannover w meczach wyjazdowych ( 2 zwycięstwa, 2 remisy, 12 porażek ) i w tym upatruje największe szanse. Sądzę też, że Arminia będzie chciało strzelić szybko bramke, i później dobić rywala kolejnymi bo 1;0 to nie jest wynik, który może im dawać pewność przez cały mecz, bo wystarczy np. przypadkowa bramka w końcówce. Ostatnio drużyny zaprezentowały się fatalnie, Arminia przegrała na wyjeździe z Borusią aż 6:0 !, a Hannover uległ u siebie liderowi aż 5;0 ! Sądzę, że Arminia z Wichniarkiem na czele będzie chciała się zrehabilitować i odniosą zwycięstwa, które miejmy nadzieje pozwoli im się utrzymac, lub w najgorszym wypadku zagrać w barażach o Bundeslige Obstawiam
3;0 dla Gospodarzy

Offline

 

#16 2009-05-23 11:13:09

L@$T

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-19
Posty: 31
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Spotkanie: Karlsruhe - Hertha BSC Berlin(-1)
Typ:2
Kurs: 2.7
Buk: Expekt
Analiza:
Jutro dojdzie do ciekawego spotkania gospodarze nie mają praktycznie szans na zostanie w Bundeslidze natomiast goście mają szansę na 3 miejsce i sądzę że nie przepuszą takiej okazji biorąc pod uwagę to że grają z słabym zespołem na dodatek spadkowym, w górnej części tabeli jest dość tłoczno, a 2 i 3 drużyna zagrają między sobą więc ktoś przegra w najlepszy wypadku będzie remis i goście mają w takiej sytuacji przy swoim zwycięstwie szanst pod koniec sezonu na 2 miejsce gdzie do konca zostało naprawdę nie wiele. Stawiam na pewne zwycięstwo choć spotkanie nie będzie należało do łatwych ze względu na to że gospodarze będą chcieć pokazać się z jak najlepszej strony.

Offline

 

#17 2009-05-23 11:15:58

Santos

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-21
Posty: 25
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Spotkanie: VfL Wolfsburg - Werder Bremen ( handicap 0 : 1,5 )
Typ: 1 (-1,5)
Kurs: 3,0
Buk: bet365

Na jutro mecz ostatniej kolejki Bundesligi, pomiędzy ekipami z Wolfsburga i Bremy. Mecz ten zadecyduje o tym kto zdobędzie mistrza niemiec. Jeżeli VfL wygra spotkanie, zostaje mistrzem bez względu na wynik meczu pomiędzy Bayernem a Stuttgartem. Co do meczu, przed meczem drużyna gospodarzy zajmuje 1 miejsce, goście zajmują 10 miejsce i nie przeskoczą ani w góre ani w dół. W środe drużyna Werderu grała w finale pucharu UEFA, mecz grali przez 120 minut, bo w ciągu 90 regulaminowych był remis 1-1 i goście z pewnością będą odczuwać skutki tego meczu. Poza tym Werder już o nic nie gra, trener może dać pograć młodym zawodnikom, oraz tym którzy nie grali za dużo na przestrzeni całego sezonu. Gospodarze pewno wyjdą w pełni umotywowani w tym spotkaniu, wkońcu grają o mistrzostwo. U siebie Wolfsburg jest niepokonany, wygrali 15 spotkań, 1 zremisowali. Ostatnio wysoko pokonali ekipy: Hannoweru (5-0), Borussi (3-0), Hoffenheim (4-0).
Ostatnie mecze pomiędzy drużynami:
04-03-09 DFB Pokal VfL Wolfsburg 2 - 5 Werder Bremen
13-12-08 Bundesliga Werder Bremen 2 - 1 VfL Wolfsburg
16-03-08 Bundesliga Werder Bremen 0 - 1 VfL Wolfsburg
25-09-07 Bundesliga VfL Wolfsburg 1 - 1 Werder Bremen
19-05-07 Bundesliga VfL Wolfsburg 0 - 2 Werder Bremen
17-12-06 Bundesliga Werder Bremen 2 - 1 VfL Wolfsburg
15-04-06 Bundesliga VfL Wolfsburg 1 - 1 Werder Bremen
19-11-05 Bundesliga Werder Bremen 6 - 1 VfL Wolfsburg
25-10-05 DFB Pokal Werder Bremen P 2 - 2 P VfL Wolfsburg
06-02-05 Bundesliga VfL Wolfsburg 2 - 3 Werder Bremen

Mimo że na ostatnie 10 spotkań, wynik z handi dla Wolfsburga nie padł ani razu, jutro licze na przełamanie tej złej passy, instykt strzelecki Grafite i Dzeko którzy łacznie w lidze zdobyli 51 bramek (kolejno 26 i 25) no i prace całej drużyny po to by zdobyć mistrza. Myśle że Wolfsburg zaatakuje od samego początku i strzelą pare bramek ;] Typuje 3-0.

Offline

 

#18 2009-05-23 11:21:20

Diego

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Spotkanie: FC Bayern Monachium vs. VFB Stuttgart
Typ: handicap 0:1; typ 1
Kurs: 2,65
Buk: Bwin

Analiza: Mecz ostatniej kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy Bayernem a Stuttgartem to niewiątpliwie hit tej kolejki. Zmierzą się się ze sobą 2. z 3. drużyną w tabeli. Obie ekipy mają jeszcze szanse na tytuł, lecz muszą ten mecz wygrać. Myślę, że od początku spotkania zaatakują Bawarczycy i po pierwszej przez nich strzelonej bramce goście się odkryją co spowoduje kolejne bramki dla gospodarzy. No i wielkim plusem jest także atut własnego boiska.

Offline

 

#19 2009-05-23 11:21:36

Diego

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-22
Posty: 16
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Borussia M'gladbach - Borussia Dortmund
Dortmund -1
3.60
bet365

Wszyscy wiedzą że drużyna Kuby Błaszczykowskiego ma jeszcze szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Jednak do tego niezbędna jest wygrana w tym meczu, bo HSV tylko czyha na potknięcie Borussi. Trochę o formie obu ekip, gospodarze ostatnio, mimo 2 wygranych są w dość słabej formie, oprócz tych 2 zwycięstw w ostatnich 9 meczach 5 razy przegrywali i 2 razy remisowali. Odrobinę lepiej jeśli chodzi o mecze u siebie bo w ostatnich 9 meczach wygrali 3 razy, zremisowali 2 i przegrali 4. Mimo to nie jest to dobry wynik. Zupełnie co innego prezentuje ostatnio ekipa z Dortmundu. W ostatnich 9 spotkaniach 8 razy zwyciężali i raz przegrali z, prawdopodobnie przyszłym mistrzem, czyli ekipą Wolfsburga. Poza tym w ostatnich meczach odprawiali rywali z dość wysoką przewagą, ostatnie 7 wygranych meczów to wygrane 2 lub więcej golami. Jeżeli chodzi o mecze wyjazdowe to ostatnie 5 spotkań to remis, potem 3 wygrane i ostatnio porażka z wyżej wspomnianą ekipą Wilków. Remis jednak miał miejsce przed tym odrodzeniem formy gości, a porażkę z Wilkami można jakoś zrozumieć. Nie zmienia to faktu że 3 mecze z rzędu wygrali, wszystkie 2 bramkami. Podsumowując patrząc na formę obu ekip, myślę że Borussia spokojnie powinna wygrać co najmniej 2 bramkami.

Offline

 

#20 2009-05-23 11:42:24

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Spotkanie: Bayern - Stuttgart
Typ: 2
Kurs: 4,80
Bukmacher: Unibet

Ostatnia kolejka niemieckiej bundesligi przed nami. O 15:30 Bayern podejmie drużynę ze Stuttgartu na własnym obiekcie. Teraz Stuttgart to zupełnie inna drużyna niż na początku sezonu. Grają swoje , zdobywają punkty, mają świetną passę meczy bez porażki. Nie przegrali od 9 spotkań ! Drużyna z Monachium bronią mistrzowskiego tytułu . W tym ważnym spotkaniu zabraknie kilku zawodników. Heynckess nie skorzysta z Rensinga, Lella i Breno. Niepewny jest też występ Ze Roberto i Altintopa. W drużynie gości - nie zagrają Osorio, Tasci, Bastuerk i Ljuboja. Ten mecz może przesądzić o mistrzostwie w wypadku porażki Wolfsburga . Kurs podany na Stuttgart przez bukmacherów jest stanowczo za duży !. Ludzie po prostu nie doceniają tego zespołu, na czym mogą się dziś przekonać .

Składy :

Bayern: Butt - Lucio, van Buyten, Demichelis, Lahm - van Bommel, Sosa, Schweinsteiger, Ribery - Toni, Podolski

Stuttgart: Lehmann - Träsch, Boulahrouz, Delpierre, Magnin - Khedira, Hitzlsperger - Hilbert, Gebhart - Cacau, Gomez

Gomez jest w świetnej formie strzeleckiej. Ten reprezentant Niemiec można by powiedzieć jest w życiowej formie !

Stuttgart z meczy wyjazdowych wygrał 7 z nich, 4 zremisował a w 5 odniósł porażkę. Bayern u siebie 11 razy schodził jako wygrany , 3 razy zremisował i 2 razy odniósł porażkę. Stuttgart będzie robił wszystko by wygrać ten mecz !
Stawiam dziś na nich pewnie . Mój typ 1:2 .

Offline

 

#21 2009-05-23 11:42:52

M.

Moderator

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 126
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Spotkanie: Eintracht Frankfurt - Hamburger SV
Typ:Hamburger SV -1
Kurs:2.82
Bukmacher: GB
Analiza:

Ostatnia kolejka Bundesligi w tym sezonie.HAmburger po ostatniej wpadce z FC Koln ,przegrywając 0-1 znacznie utrudnili sobie życie przed ostatnia kolejką.Mają tyle samo pkt. co zespół z Dortmundu,jednak to Hamburger jest poza pucharami europejskimi.
Borussia zagra w wyjazdowym spotkaniu z Borussia M'gladbach.Jeżeli wygraja to będą pewni występów w pucharach europejskich.Jednak dzis wszyskie spotkania zostaną rozegrane w tym samym czasie ,wiec hamburg musi walczyc.Dzisiejszy ich przeciwnik nie jest zbyt wymagający.Frankfurt zajmuje 13 miejsce i jest pewny występów w kolejnym sezonie w Bundeslidze.Typuje zwyciestwo Hamburga z handicapem,ponieważ będą musieli przycisnąć od 1 minuty i w razie strzelenia bramki niecofają sie do defensywy,a napewno nie z Eintracht Frankfurt,który gra bardzo przeciętnie w ostatnich meczach.W ostatnich 5 kolejkach strzelili zaledwie 1 bramke,a stracili ich az 12.
Takze wszystko mówi samo za siebie,Hamburg jest mega faworytem i spodziewam się w tym meczu nawałnicy i conajmniej 3 gole Hamburga.Sądze ze wielka gwiazda HAmburga ,Olic wpakuje dziś conajmniej 2 gole.

Offline

 

#22 2009-05-23 12:08:37

Thor

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-17
Posty: 189
Punktów :   

Re: 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Największym kandydatem do mistrzowskiego tytułu jest drużyna Wolfsburga. "Wilki" zagrają swój mecz na własnym stadionie z Werderem Brema, dla którego to spotkanie będzie bez większego znaczenia. Zawodnicy Thomasa Schaffa po środowej porażce w finale Pucharu UEFA na pewno stracili już ochotę do gry w tym sezonie, a o starcie w Lidze Europejskiej mogą pomarzyć, ponieważ zajmują odległą 10 pozycje. Motywacji za to nie zabraknie podopiecznym Felixa Maghata, którzy w ostatniej kolejce rozgromili na wyjeździe drużynę Jacka Krzynówka Hannover 96, aż 5-0! Czy niezawodny duet napastników Edin Dzeko - Grafite zapewni Wolfsburgowi trzy punkty i upragniony pierwszy mistrzowski tytuł w historii klubu? Na to pytanie poznamy odpowiedź w sobotnie popołudnie.

Do najciekawszego spotania w 34. kolejce dojdzie w Monachium, gdzie miejscowy Bayern, który wciąż ma szanse na mistrzostwo kraju zmierzy się z bezpośrednim rywalem w tabeli, a zarazem kandydatem do tytułu zespołem VFB Stuttgart. Monachijczycy nie spisali się w poprzednim tygodniu i zaledwie zremisowali 2-2 na wyjeździe z Hoffenheim, a ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Natomiast podopieczni Markusa Babbela pewnie wygrali 2-0 z nisko notowanym zespołem Energie Cottbus. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jak będzie przebiegało to spotkanie, ponieważ obie drużyny odniosły w ostatnim czasie wiele cennych zwycięstw, jednak mając w swoim składzie takie gwiazdy jak Ribery, Toni czy powracający po kontuzji Klose, a także przewagę własnego stadionu, szanse Bayernu są dużo większe. Smaczek temu spotkaniu dodaje fakt, że obecnym trenerem Stuttgartu jest były zawodnik Bayernu Monachium - Markus Babbel, dla którego będzie to dodatkowa motywacja do zwycięstwa w tym spotkaniu, jak i całej Bundeslidze.


Zespół Herthy Berlin, który po remisie w ostatniej kolejce z Schalke 04 stracił szanse na triumf w lidze, wciąż walczy o start w Lidze Mistrzów. Zespół Lucienia Fevre dzieli zaledwie jeden punkt straty do powrotu do światowej elity. W 34. kolejce rozegrają oni wyjazdowe spotkanie z walczącym o utrzymanie zespołem z Karlsruher. Nie będzie to wcale łatwy mecz dla Berlińczyków, ponieważ piłkarze beniaminka na pewno szybko nie złożą broni. Zeszłotygodniowe zwycięstwo na gorącym terenie w Bremie uskrzydliło drużynę prowadzoną przez Rolfa Dohmena.


Jak widać dopiero ostatnia kolejka Bundesligi wyłoni mistrza kraju.

Offline

 
  • Index
  •  » Bundesliga
  •  » 34. (ostatnia) kolejka 1. Bundesligi (23.05.2009r.)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cs4you.pun.pl www.legends-of-shinobi.pun.pl www.modelarstwo.pun.pl www.chaotic.pun.pl www.zabkowiceslaskie.pun.pl